Az orosz gyémántot is szankcióval sújtja az EU
Az Európai Unió korlátozó intézkedéseket vezetett be a világ legnagyobb gyémánttermelőjére, az orosz Alrosára.
Az Európai Unió korlátozó intézkedéseket vezetett be a világ legnagyobb gyémánttermelőjére, az orosz Alrosára.
A kérdezőbiztosok „segítenek értelmezni” a kérdéseket.
Kirobbanó sikerű testsúlyfogyasztóinak köszönhetően az idén százéves Novo Nordisk túlsúlyossá vált a dán gazdaságban, és nem győz eleget szállítani kiéhezett vevőinek.
A szakszervezeteket nem tájékoztatták, és a rendeletben sincs benne, de a minisztérium szerint a 24 ezer szakképzési oktató ugyanazt a béremelést kapja, mint a pedagógusok.
Az automatákba csak az új rendszer szerint címkézett, feliratozott csomagolásokat lehet bedobni. Régi csomagolással próbálkozni fölösleges, és károsíthatja is az automatát.
Tovább támadják a kereskedőhajókat a jemeni húszi lázadók, és miután az USA a legénységgel együtt három csónakjukat megsemmisítette, Irán átküldött egy hadihajót a Báb el-Mandeb szoroson. A feszültség miatt a Vörös-tenger helyett inkább Afrikát megkerülve közlekedik már a konténerszállító hajók fele. Nőnek az árak, nőnek a kockázatok, és ha a konfliktus elhúzódik, azt akár Európa dízelellátása is megszenvedheti.
Az osztrák határhoz vezető út egy alagútpárt is magában foglal, amelynek építése során „előre nem látható geológiai körülmények” adódtak.
Az EU-nak alig van saját bevétele, ám a közös problémák és kihívások megoldásához pénzre lenne szükség – véli a soros elnök szerepét betöltő belga miniszterelnök. A következő soros elnökség Magyarországé.
Egy nagyvállalat megítélését döntően befolyásolhatja, hogy milyen jellegű ügyfélcenterrel szolgálja ki közönségét, mennyire hatékonyan igazítja el a hozzá fordulókat az elintézendő ügyek világában. Az ügyfélmegtartás fő erejét adhatja, hogy hogyan sikerül integráltan kezelni a különböző médiacsatornákat, fokozni a gyorsaságot. Hraskó Gáborral, a 4iG Contact Center szakértőjével beszélgettünk.
Valóban igaz, hogy januárban jobban teljesít a tőzsde, mint az év maradék részében? Vagy az, hogy ha a január jó a gazdaságban, akkor az egész év az lesz? Netán hogy teliholdkor érdemes részvényeket venni és újholdkor eladni? Sok babona és valódi elmélet terjeng a gazdaság és a naptár összefüggéseiről, és még csak nem is mind teljes butaság: akad olyan, amiben tényleg van valami igazságtartalom, csak jól kell értelmezni.
Sok üres álláshelyet meg sem hirdetnek, ráadásul a kormány az előző évi számokhoz kötné a beengedhető vendégmunkások számát.
Kína szerint a csoport ellensúllyá válhat a Nyugattal szemben.
Mindkét terméknél értékesítési korlátot vezetnek be.
Magyarország az első uniós tagállam, ami ellen jogállamisági eljárás indult, amelynek az egyik leglátványosabb következménye az, hogy az országnak szánt uniós támogatásokat befagyasztották, a kifizetések leálltak. De mit jelent ez a gyakorlatban? Mi ez az egész folyamat, miért indult el és meddig tarthat? Cseh Katalin EP-képviselővel beszélgetve a legalapvetőbb kérdésektől indultunk, hogy utánajárjunk, vajon van-e visszaút, és ha igen, akkor hogyan?