Blikk: Lassan egész Kübekháza átjár Romániába tankolni és bevásárolni
Az üzemanyagon pár ezer forintot meg lehet spórolni, ha nem Kübekházán, hanem a határ túloldalán tankol az ember a Mol-kúton.
Az üzemanyagon pár ezer forintot meg lehet spórolni, ha nem Kübekházán, hanem a határ túloldalán tankol az ember a Mol-kúton.
Tizenkét éve nem vett fel olyan drágán hitelt az állam, mint az év elején, amikor több mint négymilliárd dollárnyi kötvényt bocsátott ki egyetlen nap alatt. A pénzt részben a költségvetési hiány finanszírozására, részben lejáró adósságok visszafizetésére költi. Az adófizetők érdekei kevéssé fontosak.
2022-ben is folytatta a kormány a saját hagyományát: már-már napi szinten írták át rendeletekkel a költségvetést, hogy aztán az év végére már szinte rá se lehessen ismerni. Nem voltak az átláthatóság bajnokai, mi viszont átnéztük az év összes Magyar Közlönyét, és összegyűjtöttük, pontosan hogyan varitálták át a büdzsét menet közben.
A távol-keleti ország lakossága 850 ezer emberrel számlált kevesebbet 2022 végén, mint egy évvel azelőtt.
A vevők a magas hitelkamatok, illetve az emelkedő energiaárak miatt bizonytalanok, ugyanakkor a vásárlások számának visszaesése a bérleti piacon generál keresletet, így az albérleti díjak növekedése is várható.
Mostani arcát senki nem ismerte, a hangjáról egyetlen, harminc éve készült felvétel került nyilvánosságra, az azonban biztosra vehető: a hétfőn, Palermóban őrizetbe vett Matteo Messina Denaro épp olyan otthonosan mozgott a filmekből ismert régimódi maffiavilágban, mint a modern üzleti életben.
Tízezres nagyságrendben tüntettek a lignitbánya bővítése ellen, korábban Greta Thunberg is jelen volt.
Nagy eséllyel alakul ki az év második felében az El Niño jelenség, ami a globális felmelegedés mellett további hőmérséklet-emelkedéssel járhat. Kutatók szerint a következő öt évben a Föld felmelegedésének mértéke jó eséllyel eléri az 1,5 Celsius-fokot.
A problémát a szolgáltató szerint egy egyelőre kipusztíthatatlan vasbaktérium okozza.
A globalizáció és a szabadkereskedelem helyett a befelé fordulásról, a nacionalizmusról és persze a háborúról szólt az elmúlt év – csupa olyasmiről, ami a hétfőn kezdődő Világgazdasági Fórum antitézise. A Covid miatt megszakadt ellátási láncok továbbra sem épültek teljesen vissza, és az USA protekcionista fordulata miatt lehet, hogy nem is fognak. Csak pár napon múlt, hogy a magángéppel érkező vendégsereget ne zöldellő pályák fogadják a svájci síparadicsomban. Minden azt üzeni a milliárdosdzsembori vendégseregének, hogy változás kell.
A magas energiaárak nemcsak az európai polgárok életét nehezítik meg, de egész iparágak kerülhetnek padlóra, miközben az USA, Kína és más országok magukhoz vonzzák az új ipari beruházásokat – vázolta fel a helyzetet Thierry Breton.
A héliumot növekvő mértékben igényli a modern orvostudomány, az ipar és az olyan csúcstechnológia megoldások, mint a részecskegyorsítók, különböző lézerberendezések, kvantumszámítógépek, képalkotó orvosi eszközök, műholdak, űrhajók, vagy épp kutatószondák. A legnagyobb mennyiség az orvosdiagnosztikai MRI készülékek működtetéséhez és hűtéséhez szükséges, amely az összes héliumfelhasználás körülbelül harmada. Mindeközben épp egy újabb héliumválság közepén ülünk.
A digitális forradalom korában Magyarországon továbbra is a készpénzes fizetés a legnépszerűbb. Ez a ragaszkodás a pénzromlásról is árulkodik. HVG-ténytár.
62-ről 64-re kívánja emelni Emmanuel Macron francia elnök a nyugdíjkorhatárt, de ezt a szakszervezetek nem fogadják el: nagyszabású tiltakozást terveznek csütörtökre, amikor sztrájkokkal és tüntetésekkel fejezik ki felháborodásukat.
Az amerikai gyorsétterem-óriás az orosz-ukrán háborúra hivatkozva vonult ki a közép-ázsiai országból.
Ha piaci logika alapján nem megy, a bankoknál bevált technikákkal próbálja a külföldi szereplők egy részének kiszorításával nemzeti kézbe venni a kormány a biztosítási piac felét.
Bíró Ferenc szerint mégis akkora a probléma, hogy az általa vezetett hatóság önmagában képtelen lenne felszámolni a korrupciót.
Szlovákia is különadót vetett ki az olajtársaságra, és eredetileg 70 százalékos mértékről volt szó, ez csökkent 55-re, de az olajcégek szerint ez is túlzó.
A magyar lakosság 71 százaléka érzi úgy egy friss felmérés szerint, hogy romlott az anyagi helyzete, aki csak teheti, igyekszik tartalékolni.
Az utóbbi két évben a világ nagyjából 42 billió dollárnyi vagyont termelt ki. Ennek közel kétharmada a leggazdagabb egy százaléknál landolt.