Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Holland, angol, amerikai építészek keze nyomát viseli egyre több új vagy felújított épület Budapesten.
Holland, angol, amerikai építészek keze nyomát viseli egyre több új vagy felújított épület Budapesten. Leginkább a nagy ívű, vegyes funkciójú ingatlanfejlesztéseknél nyernek pályázatokat, de vannak egyedi épületekre vonatkozó megbízásaik is.
A holllandok vezetik a listát, legalábbis több, közismert épület kapcsán ők kerültek az érdeklődés középpontjába. Az Erick von Egeraat által vezetett társaság az ING biztosító „össze-vissza dőlős” új tömbjével nyitott a Dózsa György úton, majd pályázott a Corvin Sétányon is, végül nem jutott be a végső három iroda közé. Befutott viszont a Városháza projektnál, 2008 végén megnyerte a pályázatot, de elszámolási problémák miatt egyelőre nem tudni, hogy tényleg elkészíti-e a végső terveket.
Ugyancsak vita kíséri a Kas Oosterhuis holland iroda budapesti fellépését. A cég a volt Közraktárak helyére tervezett C.E.T. kulturális és kereskedelmi központ előterveit készítette el, ezzel nyert is, de későbbi ajánlatát nem fogadta el a társtulajdonos magyar képviselő, a budapesti irodát be is zárták. Elvileg az év végén kellene átadni a létesítményt, de ez inkább jövő nyáron lesz.
A hollandok mellett az egyik ismert brit tájépítészeti iroda, a Townshend Landscape Architects is nálunk munkálkodott. Keze nyomát a Corvin Sétány óriásprojekt közterületei viselik. Az alapító Robert Townshend szerint nem a mindent egy kaptafára elvet követik, a Corvin esetében sincs szó valamiféle adaptációról. A cég otthon, a brit szigeteken például a legnagyobb bevásárlóközpont, a nem régen megnyílt Bluewater tájépítészeti munkáit végezte ,de több nagy külföldi megbízása is volt.
A jóval ismertebb, sztáréptész irodának számító Foster+Partners cég egy megaprojekttel lép a magyar piacra: elnyerte a magyar WING által fejlesztett Duna Passage koncepciótervének elkészítési jogát. A cég vezető partnere a minap azt mondta Budapesten: Európa legjobb telkére kellett toronyházakat és irodai tömböket tervezni. Vízparti beruházással már volt dolguk, de a Duna partján lévő telektől egyszerűen elájultak – és mindent beleadtak. Ehhez a céghez fűződik egyébként a berlini Reichstag újjáépítése, az új Wembley stadion Londonban, a frankfurti Commerzbank székháza és az új pekingi repülőtér is.
Az amerikaiak és a kanadaiak legnagyobb dobása a Tőzsdepalota lesz. A Szabadaság téren álló történelmi épület átalakítása és felújítása várhatóan jövő tavasszal kezdődik és 2013 körül fejeződik be. A kanadai tulajdonos és építész Michael Tippin a Beyer Blinder Belle irodát kérte fel a munkára, az iroda vezető tervezője azt ígérte, hogy úgy alakítják át az épület belsejét, hogy Alpár Ignác is elégedett lenne.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A kormánytagok tavalyi jövedelmi rangsorában csaknem 400 milliós bevétellel harmadik Lázár Jánosnál egy közel 200 milliós tétel forrása nem volt tisztázott. Eddig.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.