szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Orbán Viktor szerint még van elrendeznivaló a Financial Times-ügyben, a Fidesz jogászai vizsgálódnak annak kapcsán, hogy a brit lap korábban megjelent Magyarországról szóló mellékletében xenofóbnak, idegengyűlölőnek nevezte az ellenzéki párt elnökét.

Véleménye szerint súlyos dolog, ha a választások előtt három hónappal egy nemzetközileg jegyzett újság azt írja a választásokon résztvevő egyik párt vezetőjéről, hogy xenofób, hiszen ez Európában a legsúlyosabb vád. "Azért ezzel még van elrendeznivaló" - mondta Orbán Viktor, bár kérdésre válaszolva elismerte, nem biztos, hogy okos dolog belemenni a konfrontációba a lappal.

A Fidesz korábban megjelentetett hirdetéseiben azt állította: a magyar kormány fizetett a brit lapnak azért, hogy az kedvező színben tüntesse fel a magyar gazdaságot egy mellékletében. Ezután levélváltásra került sor a Fidesz és a lap között.

A Financial Times vezető szerkesztője szerdán azt írta, "nagyon örül", hogy a Fidesz elismeri a lap szerkesztőinek és tudósítóinak objektivitását. Tudomásul veszi egyben a Fidesz sajnálkozását a Financial Times integritásának megsértése miatt. Hugh Carnegy válaszlevelében hangsúlyozta: az FT erőteljesen visszautasítja azt a feltételezést, hogy a magyar kormánynak előzetes betekintése lett volna a Magyarországról készült riport tartalmába.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Itthon

Mi is van a Fidesz támadta FT-mellékletben?

Továbbra sem csillapodik a londoni üzleti napilap, a Financial Times (FT) magyar melléklete körüli vihar. A Fidesz decemberben megjelentette „bundás” hirdetését, ma pedig parlamenti különbizottságot kezdeményezett, amiből állítólag ugyan ki akarták hagyni az FT-t, de mégis belekerült. Emellett különös hangütésű levelet írtak Londonba. Az ügy kapcsán továbbra is támadják a Gyurcsány-kormányt. De mit is tartalmazott valójában a melléklet?