szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Csak az változtatna az országban kialakult patthelyzeten, ha Gyurcsány Ferenc belátná, hogy távoznia kell - mondta Dávid Ibolya, a Magyar Demokrata Fórum elnöke.

"Ma a kormányzat joggal népszerűtlen, s azt láthatjuk csak, hogy egy koncepciótlan, teljes mértékben hitelét vesztett vezetés képtelen megoldani azt a helyzetet, amelyet ő maga idézett elő. Ezen a patthelyzeten csak az változtatna, ha Gyurcsány Ferenc belátná, hogy távoznia kell, mert az ő személye jelenti ma a fejlődés legkomolyabb gátját" - mondta Dávid Ibolya.

A pártelnök hozzátette: a kormányfő nem tanult semmit abból, hogy március 9-én 3,3 millió ember mondott határozottan nemet a kormányzat politikájára. Ilyen körülmények között Gyurcsány Ferenc a következő két évben képtelen lesz véghezvinni egy újabb reformfolyamatot - tette hozzá.

Dávid Ibolya rámutatott: a Goldman Sachs globális befektetési csoport februári elemzése szerint "Gyurcsány Ferenc távozása piacmozdító hatású lehet".

Egy új kormányfő, egy hiteles miniszterelnök már önmagában lendületet adhatna a gazdaságnak. Ellenkező esetben a populizmus győzedelmeskedik Magyarország felett - tette hozzá.

Az MTI-nek nyilatkozó politológusok hónapok óta Gyurcsány Ferenc gyengüléséről beszélnek. A népszavazás után a szakértők rámutattak, hogy a referendum eredménye tovább gyengíti a kormányfő pozícióit, de nem számolnak azzal, hogy ez Gyurcsány Ferenc, vagy a kormány bukását jelentené. Egy héttel ezelőtt nemzetközi gazdasági elemzők sem számoltak Gyurcsány Ferenc közeli távozásával.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Az alkotmánybírák kikérik maguknak Gyurcsány kijelentését

Sérti az alkotmányos szervek demokratikus együttműködését, ha az Alkotmánybíróság felkészültségét, pártoktól való függetlenségét más, közhatalmat gyakorló szervek kétségbe vonják – tartalmazza az Alkotmánybíróság (AB) állásfoglalása.

MTI Itthon

Gyurcsányék sem tudtak ellenállni a „csábításnak”

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök szerint 2002 és 2006 közötti tevékenységével a koalíció is hozzájárult ahhoz, hogy olyan kérdéseket lehetett feltenni a választóknak, amikről a népszavazáson döntöttek. A kormányfő erről napirend előtti felszólalásában beszélt, hétfőn az Országgyűlésben.

hvg.hu Itthon

„Gyurcsány és köre elszadeszesedett”

Lehetőségek a népszavazás után címmel közéleti vita folyt a Politikatörténeti Intézetben (PTI). Tölgyessy Péter politikai elemző és Tamás Pál szociológus tartott vitaindítót. Mindketten azt mondták, a kormánynak el kellene felejteni az egészség-pénztári törvényt, és a gazdaság növekedés megindítására kellene összpontosítani. Gyurcsány és Orbán mellett Guizot nevét emlegették a legtöbbet.