Ha ezt a mennyiséget még az influenzaszezon előtt, és az átlagos napi négyórás rendelés alatt osztják szét a lakosságnak, akkor óvatos becslések szerint legalább öt hétig kizárólag csak olthatnak a háziorvosok, az oltási kampány orvosi munkadíja pedig megduplázhatja az oltóanyagár eddigi hatmilliárdos költséget - olvasható a lapban.
Az állam biztosít ugyan az influenza elleni oltóanyagból minden évben térítésmentesen bizonyos kvótát, de az oltás beadásáért nem fizetne. A jogszabályok szerint viszont külön díjazás illetné az orvost, ha nem kötelező oltást ad be. Másrészt a közfinanszírozásból fenntartott rendelési idő sem áldozható fel az ilyen "fakultatív" tömeges oltások idejére - hívja fel a figyelmet a lehetséges problémákra cikk.
Az OEP sajtófőosztálya egyelőre nem tudott válaszolni a lapnak arra a kérdésére, hogy az új influenza elleni oltások beadása idején fölfüggeszthető-e az általános háziorvosi munka a körzetekben, illetve hogy milyen áthidaló megoldást javasolnak a praxisoknak.
A tárca kommunikációs főosztályának vezetője, Bálint Orsolya arra a kérdésre nem válaszolt, hogy erre honnan biztosítják az oltásokra a pénzt. Egyelőre csak annyit tudott mondani a lapnak, hogy a miniszter megbízta az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálatot, hogy "az oltások lakossághoz való eljuttatásával és beadásával kapcsolatos logisztikai problémákra találjanak megoldást".
Nincs még pénz az új influenza elleni oltásra
Megroppanthatja az ellátórendszert, de az egészségügy költségvetését is az őszi nyolcmillió influenza elleni oltás beadása - írta a hétfői Népszabadság.
