szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A rendőrség vizsgálja annak a cégnek a BKV-val kötött szerződéseit is, amelyben korábban a napokban visszalépett fideszes képviselőjelölt, Orbán Anita férje volt az egyik vezető - olvasható a Népszabadságban.

A rendőrség a napilapnak megerősítette, hogy a BRFK gazdaságvédelmi főosztálya a többi közt vizsgálja a CEMI (Central European Management Intelligence) tanácsadó céggel még 2007-ben kötött megállapodást. A cikk szerint a CEMI tíz hónap alatt 287 millió forintot kasszírozott tanácsaiért a BKV-tól és a cég szenior partnerei óránként százezer forintot, junior partnerei hetvenötezret, elemzőik harmincötezret számláztak.

A CEMI egyik korábbi "ügyvezető partnere" Orbán Krisztián volt, aki most az Oriens nevű tanácsadócég egyik irányítója, és a múlt hétvégén visszalépett fideszes képviselőjelölt, Orbán Anita férje - áll a cikkben.

A Népszabadság információi szerint Orbán Anita hirtelen visszalépése a képviselőjelöltségtől sokakat meglepett, a fiatal politikusnőt ugyanis a párt egyik komoly reménységeként tartották számon. A Fidesz pár napja közleményben tudatta, hogy mégsem őt indítják a főváros 16. számú választókörzetében, hanem Simicskó Istvánt. A közlemény szerint Orbán Anita egészségügyi okok miatt nem tudja vállalni a képviselő-jelöltséget - írta a lap.

Orbán Krisztián közleményben tudatta, hogy a Cemi Kft.-vel 2007. augusztus 31-én megszüntette a munkaviszonyát. "Távozásom egyik oka az volt, hogy nem értettem egyet a cég akkoriban kialakulóban lévő, általam egyoldalúnak ítélt ügyfél-stratégiájával. Munkaviszonyom alatt semmilyen formában nem foglalkoztam fővárosi tulajdonban lévő cégekkel vagy bármilyen azokhoz kapcsolódó üggyel. A cégnek több üzletága volt, és ez a terület egy másik üzletághoz, más ügyvezetőkhöz tartozott. A cég többi tulajdonosának kérésére korábbi 33 százalékos részesedésemet nem egy, hanem három egyenlő részletben, előre meghatározott áron értékesítettem feléjük, így az utolsó 11 százalékos részemtől 2008. decemberében váltam meg. Emellett vállaltam, hogy 2008. áprilisáig a cég három ügyvezetőjének egyike maradok. A többi tulajdonos így látta biztosítottnak, hogy a távozásom nem csorbítja a cég hírnevét, illetve hogy nem indítok rivális céget. Én ugyanakkor így tudtam a távozásom okozta komoly konfliktust csillapítani.  2007. szeptember 1-től a Cemi Kft semmilyen üzleti tevékenységében nem vettem részt. A Cemi Kft 2007. augusztus 31. után keletkezett jövedelméből nem részesedtem. A 2007. decemberében alapított Cemi zRt-ben sem tisztségem, sem tevékenységem, sem tulajdonrészem nem volt. Annak létezéséről a sajtóból értesültem" - írta.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Kocsis: 27 feljelentést tettek BKV-szerződések miatt

A BKV eddig 27 feljelentést tett a céggel kötött szerződések kapcsán, és a héten újabb 30 cég esetében fordul a rendőrséghez - közölte Kocsis István, a társaság vezérigazgatója hétfőn Budapesten.

MTI Itthon

Demszky: Mesterházy Ernő nem érintett a BKV-s ügyekben

Demszky Gábor (SZDSZ) főpolgármester hétfői sajtótájékoztatóján kiállt korábbi főtanácsadója, Mesterházy Ernő mellett, és azt mondta: biztos abban, hogy személyes munkatársa nem érintett a BKV-val kapcsolatos botrányos ügyekben.