szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Működésképtelenné vált a dombóvári önkormányzat, miután a képviselő-testület keddi, rendkívüli ülésén nem választotta meg a szervezeti és működési szabályzatban (szmsz) előírt bizottságokat.

Patay Vilmos (Fidesz-KDNP), a város polgármestere szerint a júniusban módosított szmsz kihirdetését a testület elfogadta, a bizottságok megalakítását ugyanakkor a baloldali képviselőcsoport nem szavazta meg. Mint hozzátette, alternatívaként javasolta azt is, hogy az szmsz október 4-én lépjen hatályba, így az önkormányzati választásig működhettek volna a korábbi bizottságok, ezt azonban a polgári frakció nem támogatta.

Patay Vilmos utalt arra, hogy a képviselő-testület júniusban módosította az szmsz-t, amely szerint a korábbi kettő helyett három bizottságot hoznak létre. A humánpolitikai bizottság mellett két külön grémium alakult volna a pénzügyi és városgazdálkodási bizottságból. A polgármester leszögezte: amíg nem állnak fel a bizottságok, több fontos kérdésben nem tud dönteni a testület. Példaként említette a városban folyó intézményi felújításokat, amelyeknél pótmunkaigények merültek fel.

Krauss Péter (MSZP) alpolgármester szerdai közleményében azt írta: a bizottságok megalakítására "a képviselők többsége a hátralévő idő rövidsége és a feladatok szükségtelen újraosztása miatt szavazott nemmel". Az szmsz októberi hatályba lépésének fideszes elutasításával kapcsolatban úgy fogalmazott: "a Fidesz-frakció ezzel működésképtelenné tette a képviselő-testületet".

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Lukács Andrea Itthon

Csendrendelet alulról-felülről

Az Erzsébetvárosi Polgármesteri Hivatal előtt megközelítőleg 150-en gyűltek össze csütörtök este a csendrendelet-tervezet ellen tiltakozó vendéglátósok szimpatizánsaként. A nyilvános testületi ülés döntése előtt az érintettek újból kifejezték felháborodásukat. A szomszédos hatodik kerületiek már csak legyintenek a sajátjuk után: kamu az egész.

Dezső András (hvg.hu) Itthon

Botrányos ügyletek a ceglédi laktanya körül

A 2003-ban közel hárommilliárd forinton nyilvántartott egykori ceglédi honvédségi laktanya két évvel később „papíron” már csak 196 millió forintot ért, legalábbis a ceglédi önkormányzat ennyire tartotta, mielőtt egy részét meglepően alacsony áron eladta egy helyi vállalkozó cégének úgy, hogy ezt nem is tehette volna meg - derítette ki a hvg.hu.

hvg.hu Vállalkozás

Iparűzési adó: az APEH segít az önkormányzatoknak

A mai nappal visszaállnak az állandó és az ideiglenes helyi iparűzési adókötelezettség bejelentésének 2009. évben hatályos szabályai, tehát az adókötelezettség keletkezesétől számított 15 napon belül közvetlenül az illetékességgel rendelkező helyi önkormányzathoz kell a bejelentést megtenni, majd az adókötelezettséget megfizetni.

Dezső András (hvg.hu) Itthon

Bagóért eladott közvagyon a Fidesz-irányítású Cegléden

Az állami vagyon elherdálása ellen kampányoló Fidesz imázsának is árthat, ami a fideszes vezetésű Cegléden történt: mint azt a hvg.hu kiderítette, az egykor katonai laktanyaként működő ingatlankomplexumban potom 21 millió forintért adott túl több épületen az önkormányzat, ráadásul pályáztatás nélkül. A polgármester szerint az eladás rendben van. Csakhogy az ügyben már a rendőrség is nyomoz, igaz, ezt nem veri nagydobra a városvezetés.