Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A szerbiai magyar kisebbség kulturális autonómiájának legfőbb szervét, a Magyar Nemzeti Tanácsot létrehozó törvény elfogadása nagy bátorságra vall Belgrád részéről, de most jön majd a gyakorlatba való átültetés nehéz procedúrája - mondta Orbán Viktor pénteken a szerb fővárosban, miután tárgyalt Boris Tadic szerb elnökkel.
A törvény rendelkezéseinek gyakorlatba való átültetése nehéz feladat, "de biztos vagyok benne, hogy az intézmények átvétele után egy erős, és sorsával elégedett magyar kisebbséget találunk majd Szerbiában" - mondta a magyar kormányfő a szerb politikussal közösen tartott sajtótájékoztatón.
A két politikus feltűnően szívélyes volt egymással a sajtó előtt - tegezték és a keresztnevükön szólították egymást. Tadic elnök "Szerbia régi barátjának" és "személyes jó barátnak" nevezte vendégét.
Tadic azzal kapcsolatban, hogy a jövő év első felében Magyarország fogja betölteni az Európai Unió soros elnöki tisztségét, megismételte: Szerbia jövőre szeretne az integrációs szervezet hivatalos tagjelöltjévé válni. A nemzeti tanácsokról szóló törvény és a vajdasági statútum - a tartomány autonómiáját megerősítő új alaptörvény - elfogadására utalva azt mondta, az elmúlt években javult a kisebbségek helyzete Szerbiában. Kivételes jelentőségűnek nevezte Magyarország és Szerbia gazdasági kapcsolatait.
Orbán Viktor elmondta, hogy hosszú évekre visszamenő barátság fűzi Boris Tadic elnökhöz, és gratulált azokhoz az eredményekhez, amelyeket Szerbia az utóbbi években elért. Hozzátette, Szerbia ahhoz a térséghez tartozik, amely "a legszebb jövő előtt áll". Kifejtette, van egy személyes víziója, miszerint az elkövetkező 10-15 évben "a Balti-tengertől az Adriáig" terjedő közép-európai térség fogja betölteni az európai gazdaság motorjának a szerepét.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.