szerző:
InfoRádió
Tetszett a cikk?

A magyarok nagy része fontosabbnak tartja a munkát a családnál - derül ki a Népességtudományi Kutatóintézet felméréséből.

A szervezet tíz évvel ezelőtti kutatása még ezzel ellentétes eredményt hozott. Az intézet igazgatója a változást a gazdasági válsággal magyarázza.

Míg 2000-ben még az emberek nyolcvan, ma már csak valamivel több mint fele gondolja úgy, hogy a család fontosabb, mint a munka - mondta az InfoRádiónak a Népességtudományi Kutatóintézet igazgatója a szervezet felmérésének eredményét ismertetve.

A kutatást még 2009-ben készítette az intézet, amikor a gazdasági válság még erősen éreztette a hatását, a munka felértékelődésének mértéke azonban még a szakembereket is meglepte - tette hozzá Spéder Zsolt.

A fontossági sorrend átalakulásának egyaránt lehet oka és következménye az, hogy Magyarországon évek óta nagyon alacsony a születések száma. Spéder Zsolt szerint az adórendszer átalakítása ebből a szempontból csak azokat a családokat ösztönözheti, akik a második gyerekük után egy harmadikat is vállalnának.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!