Jobbik: Wass Albert teret Budapestre!

A Jobbik Wass Albert íróról és a Corvin közi 56-os felkelőkről, a Pongrátz fivérekről nevezne el közterületet Budapesten. Az ellenzéki párt a Fővárosi Közgyűlés szerdai, rendkívüli ülése elé terjeszti a javaslatait.

  • MTI MTI
Jobbik: Wass Albert teret Budapestre!

A Jobbik szerint Wass Albert nevét a zuglói Nagy Lajos király útja és a Fogarasi út közötti névtelen terület viselhetné, míg a Pongrátz testvérek emlékét a VIII-IX. kerületi Ferenc körút és Üllői út kereszteződése őrizné meg.

Az ellenzéki párt utalt arra, hogy a városvezetés korábban internetes szavazást hirdetett arról, hol legyen Budapesten Elvis Presley tér; a lehetőségek között szerepelt a Corvin köz közelében lévő VIII-IX. kerületi kereszteződés. A Jobbik közölte: örülnek annak, hogy a főváros az amerikai énekesről szeretne közterületet elnevezni, azt azonban nem tudják támogatni, hogy az éppen a történelmi színhely közelében legyen.

A Wass Albert tér elnevezését azzal indokolták, hogy a XX. századi magyar irodalom kiemelkedő alakjának emlékét még nem őrzi egyetlen közterület sem Budapesten.

A közgyűlésre Tarlós István főpolgármester is közterület-átnevezési javaslatot tett; a városvezető a Roosevelt tér Széchenyi István térre való átnevezését indítványozza a szerdai, rendkívüli ülésen.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.