Napi négy és fél órát rádiózunk

A GfK Hungária és az Ipsos közvélemény-kutatása szerint márciusban egy átlagos napon a 15 évnél idősebb magyar népesség 88,7 százaléka, azaz 7 555 000 ember hallgatott rádiót; a naponta rádiózásra fordított idő átlagosan 4 óra 26 perc volt.

  • MTI MTI
Napi négy és fél órát rádiózunk

A GfK Hungária és az Ipsos MTI-hez eljuttatott keddi közleményében az áll, hogy a reggeli csúcsidőszakban a hallgatottság tovább nőtt az előző hónaphoz képest, és meghaladta a 30 százalékot. Az intenzív délelőtti rádióhallgatás utáni jellemző kiemelkedési pont - délután 3 óra - hallgatottsága is jelentősen növekedett, és a februári 17 százalékos értékről 20 százalék fölé emelkedett.
 
A kutatók szerint a rádióhallgatók rendkívül lojálisak a választott rádiócsatornájukhoz, a márkát jellemző zenei stílushoz, a megszokott műsorvezetőkhöz, ismert és megkedvelt információtartalomhoz. A rádióhallgatók háromnegyede egy kiválasztott rádió műsorfolyamát kíséri figyelemmel, míg további csaknem 20 százalékuk két csatornát is rendszeresen hallgat.
 
A 15 évesnél idősebb rádióhallgatók csaknem 60 százaléka megszakítás nélkül kíséri figyelemmel a rádióműsorokat - írják.
 
A felmérésben kétezer embert kérdeztek meg részben telefonon, részben online.

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.