Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Öt rendőr igazoltatja a közterület-használati rendelet módosítása ellen tiltakozó civileket a Városháza dísztermében. A tüntetők az ellen tiltakoznak, hogy a közgyűlés szabálysértéssé nyilvánítsa a közterületeken való életvitelszerű lakhatást.
Ha a tervezett módosítást a közgyűlés elfogadja, 50 ezer forintos bírsággal sújthatók azok a hajléktalanok, akik a szállások helyett az utcát választják. Mivel a hajléktalanok értelemszerűen nem tudják kifizetni a büntetést, közmunka vagy elzárás vár majd rájuk.
A rendelet módosítása ellen tiltakozó civilek hangos skandálással, sípolással, dobolással zavarták meg a testület ülését, amely így el sem kezdődhetett. A mintegy tucatnyi tüntetővel több politikus is megpróbált szót érteni; Staudt Gábor, a Jobbik budapesti elnöke - aki egyébként nem tagja a közgyűlésnek - azt javasolta, hogy hagyják a közgyűlést dolgozni, s ha a tüntetők is dolgozni akarnak, a Városháza udvarán megtehetik, ott ugyanis épp kertépítési munkák zajlanak. Javaslatát hangos elutasítás fogadta.
Horváth Csaba, az MSZP frakcióvezetője ugyancsak beszélt a hajléktalanok érdekeit képviselő tüntetőkkel; köztük akadt olyan, aki a szocialista politikus érdeklődését "nyolc évig nem csináltak semmit" kijelentéssel utasította el.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.