Volt magyar nagykövet lett egy neves amerikai agytröszt vezetője

Simonyi András volt amerikai nagykövet a Johns Hopkins Egyetem Haladó Nemzetközi Tanulmányok Paul H. Nitze Intézetének (Paul H. Nitze School of Advanced International Studies - SAIS) transzatlanti kapcsolatokat kutató központjának új ügyvezető igazgatója.

  • hvg.hu hvg.hu
Volt magyar nagykövet lett egy neves amerikai agytröszt vezetője

Simonyi András korábban Magyarország nagykövete volt Washingtonban és a NATO-nál, most pedig a kutatóközpont ügyvezető igazgatója lesz - közölte az intézet korábban.

"András régóta nagyon jó barátom, energikus vezető, óriási segítség lesz a központ kiváló csapatában" - mondta Kurt Volker, a kutatóközpont egyik tagja, az Egyesült Államok egykori nagykövete a NATO-nál, valamint az agytröszt korábbi ügyvezető igazgatója.

Simonyi András
Stiller Ákos

Simonyi olyan csapathoz csatlakozik, amelynek tagja Jose Maria Aznar volt spanyol minsizterelnök, John Bruton volt ír miniszterelnök, valamint Bajnai Gordon volt magyar kormányfő is.

A pennsylvaniai egyetem felmérésében a SAIS Transzatlanti Kapcsolatok Központja lett az első az egyetemekhez kapcsolódó think-tankek között Washingtonban, valamint a világ hatodik legjobbja lett 2010-ben és 2011-ben is.

A SAIS-ban egyébként olyan világhírű tudósok dolgoznak, mint Zbigniew Brzezinski, Jimmy Carter elnök egykori nemzetbiztonsági tanácsadója, Francis Fukuyama filozófus és politikai közgazdász, valamint Charles Gati magyar származású amerikai közíró.

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.