Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Lázár János fideszes frakcióvezető azt mondta, nem látnak szükségesnek gazdaságpolitikai irányváltást azt követően sem, hogy Brüsszel kilátásba helyezte az kohéziós támogatások egy részének befagyasztását.
A Fidesz parlamenti frakcióvezetője nem tart szükségesnek gazdaságpolitikai irányváltást a magyar kohéziós pénzek folyósításának felfüggesztésére tett európai bizottsági javaslat miatt; Lázár János erről hétfőn beszélt az MR1-Kossuth Rádió 180 perc című műsorában. Lázár János azt mondta: "ezt a csatát még nem zártuk le, próbálunk megküzdeni a problémával, és próbáljuk jobb belátásra bírni majd a bizottságot (...), illetve az Európai Unió tagországait és pénzügyminisztereit".
Egy igazságtalan, méltánytalan, a magyar választópolgárokat büntető lépést javasolt a testület - így értékelte a politikus, hogy múlt szerdán az Európai Bizottság azt javasolta: jövő januári hatállyal függesszék fel 495 millió euró - mai árfolyamon 142 milliárd forint - Magyarországnak szánt kohéziós, vagyis felzárkóztatási támogatási összeg folyósítását, mert az ország nem teljesítette deficitcsökkentési kötelezettségeit.
A rádióinterjúban szóba került a korábbi miniszterelnöki megbízottnak, Balsai Istvánnak a 2006-os őszi erőszakos rendőri fellépést vizsgáló jelentése is, amellyel kapcsolatban a Fidesz parlamenti frakcióvezetője azt mondta: bár már folynak eljárások, megfontolandó, hogy a jelentés elfogadása esetén van-e szükség újakra.
A Brüsszelnek megküldött, a dohány-kiskereskedelmet a tervek szerint újraszabályozó kormánypárti indítványról - amely állami monopóliummá nyilvánítaná e termékek kiskereskedelmét - Lázár János közölte: érdeklődéssel várják az EU legújabb kritikáit. Arra a kérdésre, hogy van-e B tervük is, azt válaszolta: természetesen van, hangsúlyozta ugyanakkor, hogy miután Ausztriában ez a konstrukció már működik, Brüsszel nem tehet majd olyan különbséget, hogy "Ausztriában lehet, Magyarországon pedig nem". Hozzátette, hogy olyan szabályozáshoz fognak ragaszkodni, amely kiállja a versenyt.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.