Tetszett a cikk?

Szilágyi György, jobbikos politikus a Hajógyári-sziget szórakozóhelyeire vezető híd bejáratánál tartott sajtótájékoztatót.

"Az alvilág, a rendőrség és a politika összefonódásáról" beszélt Szilágyi György, a párt országgyűlési képviselője szombaton Budapesten. Az ellenzéki politikus a sziget szórakozóhelyeire vezető híd bejáratánál tartott sajtótájékoztatóján azt mondta: a Hajógyári-sziget központi helyszíne lett olyan súlyos bűncselekményeknek, amelyekre mostanában derült fény, és amelyekkel a rendőrség hosszú éveken keresztül nem foglalkozott. 

Szilágyi György hangsúlyozta: az ügy túlmutat azon, hogy egy vállalkozó hogyan üzemelteti a vendéglátóhelyeit, és hogyan korrumpálódott néhány magas rangú rendőrségi vezető. "Ez az ügy hű lenyomata az elmúlt 22 évnek" - fogalmazott.

A képviselő azt mondta: tudja, hogy veszélyes, ha valaki ezekkel az ügyekkel kapcsolatban kérdéseket tesz fel; a kérdések feltevése után "válaszlépések lehetnek az érintettek részéről", ami veszélyes lehet a Jobbikra, és ő is számíthat "támadásokra".

Kitért arra, az ügyek kapcsán a következő kérdések foglalkoztatják az embereket: elképzelhető-e az, hogy csak négy főrendőr tudott az ügyekről, elképzelhető-e az, hogy mások tudta nélkül a négy rendőr el tudott tussolni gyilkossági ügyeket, és hogy nem vették ezeket észre a feletteseik. "Olyan emberek is érintettek lehetnek, hiszen az első esetek 2006-ban voltak, mint például Bene László, az akkori országos rendőrfőkapitány, vagy Gergényi Péter, aki akkor Budapest rendőrfőkapitánya volt" - mondta.

Szilágyi György szerint az is kérdés, hogy a rendőrség belső elhárítása "hogy nem vette észre azt, ami (...) köztudomású volt, hogy fiatalok tűnnek el a Hajógyári-szigetről, és a rendőrség nem jut eredményre".

Mint mondta, további kérdés, hogy lesznek-e felelősségre vonások a rendőrségen belül, és az: van-e összefüggés a felmerült bűncselekmények és a között, hogy a volt III. kerületi rendőrkapitányt, Markó Attilát, akit 2010-ben Budapest rendészeti főkapitány-helyettesévé neveztek ki, 2012-ben, az ügy kirobbanása előtt Pintér Sándor belügyminiszter minden indoklás nélkül felmentette.

Szilágyi György szerint kérdés az is, hogy vizsgálják-e majd a politikai felelősséget, a rendőrséget felügyelő minisztériumokét, hiszen "ők sem vettek észre semmit az egyébként köztudomású tényekről".

Az ellenzéki politikus közölte, szeretnék felhívni a rendőrség figyelmét a védelmi pénzek szedésének problémájára. Védelmi pénzeket szednek köztudomásúan a budapesti és a balatoni szórakozóhelyeken - jelentette ki.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!