MSZP: 2014-ben létre kell hozni a negyedik magyar köztársaságot

Az MSZP szerint 2014-ben a negyedik magyar köztársaságot kell létrehozni, mivel Orbán Viktor miniszterelnök miatt a harmadik köztársaságnak vége van.

  • MTI MTI
MSZP: 2014-ben létre kell hozni a negyedik magyar köztársaságot

Horváth Csaba, az MSZP alelnöke csütörtökön Budapesten tartott sajtótájékoztatóján azt mondta, pénteken lesz 94 éve annak, hogy az első köztársaságot kikiáltották, és azóta három olyan személy volt a történelemben, aki a demokrácia ellensége volt: Horthy Miklós és Orbán Viktor. Ők olyan politikát folytattak, amely a kirekesztésre, visszafordulásra, demokrácia intézményeinek felszámolására, a sajtószabadság korlátozására, a bírói döntés befolyásolására törekedett - mondta.

Az ellenzéki politikus szerint elfogadhatatlan, hogy a demokráciának ismét vége van, emiatt pénteken az Egyetem téren több szervezet is demonstrálni, illetve emlékezni fog. 

Horváth Csaba azt mondta, 2014-ben széles társadalmi szövetségben hozzák majd létre a negyedik köztársaságot. Az MTI azon kérdésére, hogy ez az Együtt 2014-gyel történő együttműködést jelenti-e, az alelnök azt mondta, mindazon demokratikus pártok és szervezetek szövetségére gondol, akik hisznek a szabadság eszméjében.

Steiner Pál képviselő a megmozdulással kapcsolatban azt mondta, az eseményen felszólal Kónya Péter, az Együtt 2014 egyik alapítója. Szerinte bár Orbán Viktor az Eötvös Loránd Tudományegyetemen tanult jogot, elfelejtette, mi a jogállam.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.