szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A főváros és a Budapesti Közlekedési Központ már februárban jogi eljárást indított a fővárosi hirdetési felületek 2006-ban kötött előnytelen szerződéseinek ügyében, és azok felmondását helyezte kilátásba – mondta Vitézy Dávid, a BKK vezérigazgatója csütörtökön.

Hanzély Ákos fővárosi képviselő, a Párbeszéd Magyarországért politikusa korábban jelezte, hogy hűtlen kezelés miatt feljelentést tesz a budapesti hirdetőoszlopok és utasváró pavilonok hirdetési felületeinek hasznosításával kapcsolatban. Szerinte az elmúlt években több százmillió forintos kár érhette a fővárosi önkormányzatot és az államot.

A BKK vezérigazgatója erre úgy reagált, hogy az Intermédiával - mai nevén Epamediával - kötött, a közlekedési utcabútorokról szóló szerződések rendkívül hátrányosak a fővárosnak. A céggel a 2006-os önkormányzati választások előtt három nappal szerződtek 25 évre az előző városvezetők – tette hozzá.

A szerződés szerint a reklámcégnek 713 busz- és villamosmegállóba kellett utasvárókat telepítenie, amelyek a tulajdonában is maradtak. A cégé maradt a reklámozási jog is, ők adják bérbe a felületeket. Vitézy Dávid úgy véli, hogy a szerződés súlyosan aránytalan, mert a reklámcég egy forint közterület-használati díjat sem fizet a főváros értékes területein. Hozzátette: egy építmény 25 év alatt jóval több hasznot termel, mint amennyibe a felhúzása került.

A reklámcég vállalta, hogy az összes utcabútor javítását, karbantartását, takarítását, graffitimentesítését saját költségén elvégzi, de 2010 előtt ennek teljesítését senki nem ellenőrizte – mondta még.

A BKK a szerződések átvilágításakor súlyosan szerződésszegő állapotokat talált, ezért a főváros februárban jogi eljárást indított. Ebben kilátásba helyezték az érintett megállapodás felmondását, bár nyilvánvaló, hogy nem lehet egy nap alatt a város javára fordítani a 25 éves szerződést – magyarázta.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!