szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Elutasította az ombudsman Teczár Szilárd beadványát, amiben azt kifogásolta, hogy sok szórakozóhelyen a férfiaknak fizetnie kell a belépésért, a nőknek viszont nem. Teczár szerint ez diszkrimináció, emellett szexizmus is, mivel a nőket passzív alanyként kezeli - írja az Index.

Miután a Doboz nevű szórakozóhelyre csak ezer forintos beugró árán jutott be Teczár Szilárd, a nőket viszont ingyen engedték be, úgy döntött: levélben keresi meg az alapvető jogok biztosát - számolt be a 444.hu szombaton. "Sarkosan fogalmazva a gyakorlat a prostitúcióra való felhívás bújtatott formája, ahol a férfiak a szórakozóhelynek fizetnek a nők jelenlétéért" - fejtette ki Teczár az ombudsmannak írt levelében, majd hozzáteszi: a kérdés alulszabályozott.

Az ombudsman elutasította a beadványt azzal, hogy neki nincs hatásköre, mivel nem állami szereplőről van szó, de utal arra is, hogy nem lát alapjogsérelmet. Ezután Teczár az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz fordul - írja az Index. "Ha lesz egy kis időm a napokban, akkor megírom a beadványt” - mondta a lapnak, hozzátéve: azért az ombudsmanhoz fordult először, mert általános jellegű döntést szeretne, az EBH-nál pedig "kvázi fel kell jelenteni" a Dobozt.

"Egyáltalán nem akarok egy helynek sem ártani, nem akarom a Dobozra kihegyezni ezt a dolgot" - mondta. Ahogyan a beadványában is írta, nagyon sok helyen kell a férfiaknak fizetnie, míg a nők ingyen mehetnek be.

A Doboz álláspontja:

"Arra vonatkozólag nyilatkozni nem tudunk, hogy a cikkükben említett úriember a részt vett-e a hétvégi rendezvénysorozatunkon vagy sem, mivel az említett hétvégén több ezer ember szórakozott a kulturális és szórakoztató központunkban. Az úriember által megfogalmazott témában az alábbi nyilatkozatot tesszük: Elsődlegesen rögzítjük, hogy a részünkről fel sem merült, hogy a lefogyasztható belépőjegyek – italkuponok – árusítása illetve kedvezmények biztosítása, nemi diszkriminációnak minősülne, mivel ez a magyarországi és az európai szórakozóhelyeken mindenki által elfogadott és használt üzletpolitika.

Ha egy szórakozóhely vagy bármely más vállalkozás a hölgyeknek kedvezményt biztosít és az uraknak nem, az nem negatív diszkrimináció. Semmi jogilag diszkriminatív nincs benne, ez üzletpolitikai kedvezmény, nem azoknak kerül többe, akik megfizetik a belépőt amely teljes mértékben lefogyasztható, hanem esetlegesen azoknak kevesebbe, akik a kedvezményt kapják.

Megjegyezni kívánjuk, hogy a negatív diszkrimináció, azaz a hátrányos megkülönböztetés és a kedvezményezés között nagy különbség van.

Továbbá a prostitúcióval kapcsolatos felvetés, álláspontunk szerint sértő a női nem számára és állításai annyira távol állnak a valóságtól és az életszerűségtől, hogy azok számunkra értelmezhetetlenek.”

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!