"Az Emmi egészségügyért felelős államtitkársága a szabályozás orvosszakmai részének módosítását az egészségügyi szakmai kollégium illetékes tagozatai és számos szakértő bevonásával tette meg. Így egyértelműen és a betegségteher szempontjából méltányosan került pontosításra a magasabb összegű családi pótlékra jogosító betegségek és fogyatékosságok korábbi, helyenként pontatlan felsorolása (Betegségek Nemzetközi Osztályozása szerint), biztosítva ezzel azt, hogy az orvosok az ország minden pontján egyformán alkalmazzák a rendeletet" - közölte az Emmi.
(Kedden 16 órától egyébként az Emmi Akadémia utcai épülete előtt tüntetnek a tartósan beteg gyermekek ellátásának megváltoztatása miatt, és követelik a magasabb összegű családi pótlékra jogosító rendelet visszaállítását - a szerk.).
Az Emmi közleményében hozzátette: emellett a pótlékra jogosító igazolást – amelyet több más eljárásban is felhasználhatnak – az érintettek, az új szabályozásnak köszönhetően három példányban kapják, így az igazolás kiállítása miatti ismételt szakorvosi megjelenéstől is tehermentesülnek a családok.
A szakorvosok munkájukat a szakmai irányelvek alapján gyakorolják, így állítják fel a diagnózist, vagy adnak véleményt a betegség súlyosságával kapcsolatban (pl. súlyos vesebetegség, súlyos hypertonia, súlyos asztma). Ezen túlmenően a súlyos asztmára vonatkozóan a szakmai kollégium illetékes szakemberei a pontos tájékoztatás érdekében módszertani ajánlást készítettek, amely a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) honlapján ide kattintva elérhető.
Az Emmi hangsúlyozza: "a szociális rászorultság alapján igénybe vehető támogatásokat, kedvezményeket – az alapösszegű családi pótlékot, az utazási kedvezményt, a közgyógyellátást, a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt, a három vagy többgyermekesek számára biztosított további kedvezményeket – nem érinti a szabályozásváltozás".