Fejbe lőve találták meg az almáskeresztúri polgármester holttestét

Egy kiégett kocsiban találták meg a 2010-ben függetlenként polgármesteri posztot szerzett Kuba Károly holttestét. A férfi Szigetváron működtetett jól menő vállalkozást. Kuba Károly fia szerda reggel jelentette be apja halálhírét. Öngyilkosság történhetett.

  • hvg.hu hvg.hu
Fejbe lőve találták meg az almáskeresztúri polgármester holttestét

Egy kiégett autóban találták meg az almáskeresztúri polgármester elszenesedett holttestét. A független színekben indult Kuba Károly maradványait a Szigetvár melletti Mozsgó határában, egy földúton találták meg – adta hírül a Bama.hu Baranya megyei hírportál.

Értesülésük szerint a holttesten látszott, hogy fejbe is lőtték. A helyi szóbeszéd szerint Kuba Károly öngyilkosságot követhetett el. A Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság szerint mindenesetre nem történt bűncselekmény, az ügyet közigazgatási hatósági eljárás keretében vizsgálják.

Az 59 éves Kuba Károly egyébként jól menő vállalkozó volt Szigetváron. Az árnyékolástechnikával, hőszigetelt üvegekkel és acélárukkal foglalkozó Hőszig Kft.-t vezette. Támogatója volt a környék kulturális és sportéletének, támogatta a birkózószakosztályt, és hozzájárult a pécsi Zsolnay-szobor felújításához.

Az általa vezetett település lakosai segítőkész embernek ismerték, akinek nem lehettek haragosai. 2010-ben a szavazatok 64 százalékát szerezte meg a választáson.

Cége dolgozóival Kuba fia szerda reggel közölte apja halálhírét. A cég közleményt is kiadott: "Megrendülten értesítem Önöket, hogy társaságunk, a Hőszig Kft. tulajdonosa és ügyvezető igazgatója, édesapám, Kuba Károly váratlanul elhunyt" – írta a cég új vezetője, Kuba Attila.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?