szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az MTI hírjavítása úgy értelmezhető, hogy az internetadó felső korlátja csak a hívószámról indított hívások, küldött üzenetek után érvényesül. Az Együtt-PM firtatja, honnan szerezte a nemzeti hírszolgáltató az internetadó felső határára vonatkozó információját, amivel 14 órával korábban megjelent hírét módosította.

Kérdéseket intézett a Magyar Távirati Irodához szerdai közleményében az Együtt-PM.

Mint írták, érdekes hibaigazítás jelent meg reggel 09:14-kor az MTI Médiamix hírfolyamában. A közmédia hírközpontjának dolgozói a tegnap esti, 19:06-kor kiadott, az internetadóról szóló cikküket javították a következőknek megfelelően.

Mint arról beszámoltunk, az internetadó felső határáról éjszaka kezdtek el politikusok beszélni. Az MTI is erről írt, de nem lehetett kikövetkeztetni, hogy honnan szedi az információt. A kormány eredetileg gigabájtonként 150 forintban határozta meg az internetadó mértékét, univerzális felháborodást kiváltva a magyar netezőkből.

Mint az Együtt-PM felidézte, az eredeti tegnap esti MTI-hírben ez szerepelt:

Az adó összege havonta magánszemélyek után legfeljebb 700 forint lehet, míg cégek esetében 5000 forint.

A reggelre kijavított változatban pedig már ez:

A hívószámról indított hívások, küldött üzenetek utáni adó összege havonta magánszemélyek esetében legfeljebb 700 forint lehet, míg cégek esetében 5000 forint.

Az Együtt-PM Szövetség szeretné tudni, vajon honnan van ez az információ. A törvényjavaslat melyik paragrafusából következtették ki ezt a közmédiánál, a javaslat szövegében ugyanis ilyen kitétel egyáltalán nem szerepel – áll a közleményben.

Az Együtt-PM úgy tartja, hogy internetadóra nincs szükség Magyarországon, ezt pedig a kormány is tudja. A sarc bejelentésének célja, hogy eltereljék a figyelmet az elmúlt 25 év legnagyobb diplomáciai fiaskójáról és korrupciós ügyéről, a beutazási botrányról - írták.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!