szerző:
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Nagyon nem akar válaszolni az emberi erőforrások minisztere a megszűnésre ítélt pesti általános iskola, a Neptun ügyében, ennek érdekében Balog sajtóosztálya a szövegértelmezési problémák és a mellébeszélés kombóját villantotta. Nem véletlenül: nehéz megmagyarázni, mitől illetékesebb az iskola megszűnése ügyében az expolgármester-fideszes képviselő, mint az erre felkent szervezet, a Klik. Nézze meg, hogyan próbál kifarolni közérdekű kérdéseknél a minisztérium!

Kérdezzük inkább az önkormányzatot – ezt hajtogatta telefonon többször egymás után az Emberi Erőforrások Minisztérium sajtóosztályának munkatársa, miután részletes kérdéssort juttattunk el hozzájuk a bezárásra ítélt XV. kerületi iskola, a Neptun ügyében. Arra az ellenvetésre viszont már nem tudott mit mondani, hogy mégis honnan tudná az önkormányzat, mi Balog Zoltán miniszter álláspontja – mi ugyanis erre kérdeztünk rá.

Múlt héten számoltunk be a XV. kerületi Neptun bezárásáról, amelyben egymásra mutogatott a Klik és az önkormányzat. De a legfurcsább a kerület korábbi fideszes polgármesterének, a jelenleg országgyűlési képviselő László Tamásnak a szerepe volt ebben az alapvetően oktatási kérdésben. László Tamás maga sem tudta megmondani, mi teszi illetékessé, arra hivatkozott, hogy mint a kerület országgyűlési képviselőjének „közéleti-politikai felelőssége van”. Ami úgy tűnik, erős motiváció, mert ő ment tájékoztatni a szülői értekezletre, ahova meg sem hívták, és már a hivatalos döntés előtt – a tankerületi igazgató kifejezett kérése ellenére – ismeretlen „szakembereknek” mutogatta az iskolát, míg a gyerekek tavaszi szüneten voltak. Pedig iskola bezárásáról, összevonásáról a törvény értelmében a Klik hivatott dönteni, melyet az Emmi felügyel.

Ezekről kerestük meg Balog Zoltánt, miután az átszervezés elvileg még csak javaslat, miniszterként hamarosan ő hoz végső döntést. Miután nem értük be a telefonos „majd az önkormányzat megmondja”-lerázásba, írásban is válaszoltak, úgyhogy közzétesszük kérdéseinket és a rá (nem) érkezett választ. A hárommondatos tájékoztatást, sikertelenül próbáltuk a kérdésekhez párosítani, de legalább megpróbáltuk.

hvg.hu: Egyeztet-e a döntés előtt Balog Zoltán a szülőkkel, tantestülettel, ahogy azt nekik ígérték? Valóban meghozza a döntést a Neptunról május végén?

Emmi: „A Neptun Általános Iskolával kapcsolatban konkrét döntés még nem született”.

hvg.hu: A Klik szerint a Neptunra vonatkozó válaszok megadásában „László Tamás országgyűlési képviselő úr az illetékes”. Kérem, indokolják meg, az Önök alá tartozó szervezet szerint mégis milyen alapon illetékes egy képviselő? Kérem, adják meg azokat a jogszabályhelyeket is a vonatkozó a közoktatási jogszabályban, amely alapján az illetékessége fennáll!

Emmi: „Az egyeztetések tovább folynak annak érdekében, hogy kellően megalapozott, minden nézőpontból megvizsgált, a tanulók minőségi nevelését, oktatását szolgáló megoldás születhessen".

hvg.hu: Mi a minisztérium álláspontja arról, hogy a képviselő a tankerületi igazgató nemleges válasza ellenére bement az iskolába 3 ismeretlennel, akiknek azt mutogatta? (Ezt László Tamás is elismerte a hvg.hu-nak). Fenntartóként van-e tudomásuk arról, mégis milyen szakembereknek tartott tárlatvezetést? Mi a minisztérium álláspontja arról, hogy a képviselő meghívás nélkül odament egy szülői értekezletre, átvette a szót, és ő válaszolt a tankerületi igazgató helyett/mellett a felmerülő kérdésekre?

Emmi: „Cél az oktatás zavartalanságának biztosítása, diákok helyzetének rendezése.”

Mi megadtuk magunkat.

Még nem adták fel: a Neptunos diákok, szülők és tanárok tüntetnek
Fülöp Máté

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!