szerző:
hvg.hu/Index
Tetszett a cikk?

A Jobbik pártelnöke két évig oktatásszervezőként dolgozott a hatóságok által később betiltott 2F Iskolánál. Az MLM vállalkozás módszereivel több ügyfélel hátrányos szerződést kötött, a ki nem fizetett tanfolyamok miatt autókat is lefoglaltak - írja az Index.hu.

Többen ügyfél évek óta perben áll a 2F Iskolával a drágán kínált informatikai felnőttképzési szolgáltatásuk miatt, ahol Vona Gábor telefonos értékesítőként, majd az egyik legjobb oktatásszervezőként dolgozott a cégnél. A nyelvi kurzusok esetében 15 ezer forint beiratkozási díj mellé például 260 ezer forintot is kértek, de volt 430 ezer forintos képzésük is, mely összegek csak a személyes egyeztetés során derültek ki, hasonlóan a képzés részleteihez. A képzett ügynökök ezeket a termékeket értékesítették a gyanútlan ügyfeleknek, akikkel elhitették, hogy ez az utolsó lehetőségük csatlakozni a tanfolyamhoz.

Az aláírt szerződés szerint 7 napjuk volt elállni ingyen a tanfolyamtól, noha azok gyakran csak hónapokkal később kezdődtek. Mire kiderült, hogy a képzés minősége, például az oktató felkészültsége közel sem éri meg a pénzt, már késő volt visszalépni. Többen nem kaptak elismert nyelvvizsgát vagy OKJ-s bizonyítványt, gyengék volt az oktatók és rosszul megszervezettek a csoportok, gyakran nem jogtiszták a szoftverek.

Fülöp Máté

A Jobbik elnöke még egyetemistaként 2004-2006 között az új értékesítési munkatársak képzésében is aktívan részt vett – ebben az időszakban szárnyalt a vállalkozás. 2010-ben egy évre felfüggesztették az iskola működését a tapasztalt szabálytalanságok miatt, ám az MLM-típusú cégek jellemző tulajdonsága itt is megjelent – hosszabb távon nem volt fenntartható a modell, és nagyot zuhantak a bevételeik. Vona az Index kérdésére elmondta, hogy még egyetemistaként került a vállalkozáshoz, később személyesen is felkereste az ügyfeleket, hogy meggyőzze őket a tanfolyamokról.

"Úgy érzem tisztességesen végeztem a munkámat" – nyilatkozta a portálnak Vona. Szerinte a cég problémás ügyei nem rá tartoznak, ugyan értesült panaszokról, de nem az ő feladatköre volt ezeket rendezni, két év után tovább is állt. A cég a mai napig igyekszik behajtani azokat az elmaradt tanfolyamdíjakat, amiket az ügyfelek nem voltak hajlandók kifizetni, autókat foglalnak le, nyugdíjakból vonnak tartozást. A szerződés egyébként hatalmas, évi 24 százalékos késedelmi kamattal terhelte az ügyfeleket, az első hét türelmi idő után gyakorlatilag nem lehetett kiszállni veszteség nélkül a megállapodásból, ami formailag mégis teljesen törvényesnek tekinthető. Azóta a vállalkozás nevet váltott IFF Iskola néven, a vezetőség nem reagált a megkeresésekre, ugyanis nem adtak meg semmilyen elérhetőségi információt, valamint a tanfolyamaikra vonatkozó információt sem.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!