Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Elfogadhatatlannak nevezte a menekültek elleni erőszakot Thomas de Maiziere német belügyminiszter. A konzervatíz Frankfurter Allgemeine Zeitung szerint pedig bármennyire is silány és szégyenteljes Orbán Viktor viselkedése és retorikája a menekültekkel szemben, van egy morzsányi igazság az Európa tétlenségét felpanaszoló magyar álláspontban.
„Nem szeretnék olyan Európát, ahol újra kerítéseket építenek” – jelentette ki Thomas de Maiziere német belügyminiszter a Der Spiegel hamburgi hírmagazin legfrissebb számának adott interjúban. A konzervatív kereszténydemokrata párthoz (CDU) tartozó politikust a menekültkérdéssel kapcsolatban a magyar kormány politikájáról is kérdezték, amiben a német belügyér „sok kritizálnivalót” lát, még akkor is, ha elismeri, hogy Magyarországnak egy külső határról kell gondoskodnia. De – tette hozzá a miniszter – a szerb-magyar határon történtek kapcsán egyértelmű a véleménye: „A magyar kormánynak gondoskodnia kell arról, hogy a menekültekkel emberhez méltóan bánjanak, és ne alkalmazzanak velük szemben erőszakot. Minden más elfogadhatatlan!” – szögezte le a kereszténydemokrata politikus az interjúban, amit a lap a horgosi határátkelőhelyen készült, egy vérző fejű, karjaiban egy kisgyerekkel könnygázfelhőben menekülő férfi fotójával illusztrált.
A konzervatív Frankfurter Allgemeine Zeitung Kerítések Európában című vezércikkében leszögezi: a menekültügy kapcsán túlterhelt délkelet-európai országok segélykiáltásai érthetőek, s van egy morzsányi igazság az Európa tétlenségét felpanaszoló magyar álláspontban is, bármennyire is „silány és szégyenteljes Orbán Viktor viselkedése és retorikája a menekültekkel szemben”.
A menekültkérdésre adott magyar válasz azért halálos veszély Európa jövőjére nézve, mert Magyarországon kívül is sok követőre talál – állapítja meg a konzervatív német lap, felvázolva, ez végül is ahhoz vezethet, hogy Európát keresztül-kasul behálózzák majd politikai, gazdasági és emberi drótkerítések. A közös európai menekültpolitikát ellenző kelet-közép-európaiaknak azt ajánlja figyelmébe az FAZ vezércikke, az Ukrajna elleni orosz agressziót tekintve akár ők is könnyen abba a helyzetbe kerülhetnek, hogy rászorulnak az Európai Unió többi országának szolidaritására.
Egy másik német politikus, amelyiknek a pártja ugyanabba a pártcsaládba tartozik, mint amelyikbe a Fidesz, részben megvédte ugyan Orbán Viktort, de azért oda is szúrt neki. A CSU/CDU frakcióvezetője szerint nem lehet bírálni Orbánt az EU külső határainak ellenőrzése miatt, ám az nem helyes, ahogyan a magyar kormány a menekülteket kezeli, ahogyan velük bánik.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.