A liberálisokat függetlenként képviselő Fodor Gábor azt kérdezte írásban Pintér Sándortól, volt-e nemzetbiztonsági átvilágítása Arthur Finkelsteinnek, valamint G. Fodor Gábornak, és utóbbi esetében visszavonták-e a minősítését azután, hogy a 888.hu főszerkesztője lett. A kérdések között szerepelt az is, hogy eddig hányszor és mikor volt ellenőrzés a Századvég Politikai Iskola épületében, illetve milyen szerv végezte az ellenőrzéseket.
A belügyminiszter válasza szerint Arthur Finkelstein nemzetbiztonsági ellenőrzésen nem esett át, nemzetbiztonsági tanúsítvány nem állítottak ki számára.
G. Fodor Gábor nemzetbiztonsági ellenőrzését az Alkotmányvédelmi Hivatal 2013-ban végezte el, de az eredményéről csak ő maga beszélhet a személyes adatok védelme miatt.
Pintér Sándor közölte azt is, hogy a nemzetbiztonsági ellenőrzéseken kiállított szakvélemények visszavonására csak akkor van lehetőség, ha új nemzetbiztonsági ellenőrzés vagy felülvizsgálati eljárás eredményeként „kockázati tényező kerül megállapításra”.
A Nemzetbiztonsági Felügyelet működésének, valamint a minősített adat kezelésének rendjéről szóló kormányrendelet alapján a felügyelet rendelkezik feladat- és hatáskörrel a minősített adatokat kezelő szervek hatósági ellenőrzésére, amit éves ellenőrzési terv szerint végez.
A Századvég Politikai Iskola Alapítványnak kiállított telephely biztonsági tanúsítvány kiadását után hatósági ellenőrzést még nem volt az alapítványnál – derül ki a válaszból.
Még októberben ugyancsak Pintér Sándor közölte írásban szintén Fodor Gábor kérdésére, hogy a Századvég Politikai Iskola Alapítványnál összesen huszonegy embernek van olyan személyi biztonsági tanúsítványa, amelyeknek köszönhetően szigorúan titkos iratokba is belenézhetnek.
Felmerült azonban, hogy a Századvég 2010 után úgy kezelhetett és készíthetett bizalmas stratégiai anyagokat, hogy több évvel később kapták meg az ehhez szükséges tanúsítványokat. Az ellenzék ezért a Nemzetbiztonsági Bizottság összehívását kezdeményezte. Molnár Zsolt, a testület MSZP-s elnöke később jelezte, hogy napirendre tűzik következő ülésükön a Századvég-ügyet. A Századvégtől úgy reagáltak, hogy ők minden szabályt betartanak, és a tevékenységükkel kapcsolatos felvetések szerintük több csúsztatást tartalmaznak.
Korábbi, meg nem erősített hírek szerint átesett az átvilágításon, vagyis láthat minősített iratokat a Századvég alapítványt vezető háromfős kuratórium: Lánczi András elnök, Szalay-Bobrovniczky Kristóf elnökhelyettes és G. Fodor Gábor stratégiai igazgató. Utóbbi személy esetében erősítette most meg Pintér Sándor az átvilágítás tényét.