Rendőrség: Nem dobáltuk kővel a Holt-Tiszán érkező migránsokat

A Facebookon terjed az a hír, hogy a magyar rendőrök kőzáporral tartották vissza a csónakon érkező menekülteket. A rendőrség visszautasítja a híresztelést. Korábban az ENSZ menekültügyi szervezete fejezte ki aggodalmát egy szíriai migráns halála miatt.

  • hvg.hu hvg.hu
Rendőrség: Nem dobáltuk kővel a Holt-Tiszán érkező migránsokat

A rendőrség ment, és nem kényszerít - írta közleményében az ORFK az után, hogy a Facebookon terjedni kezdett: a magyar rendőrök június 1-jén kővel dobálták meg a Röszke külterületén, a Holt-Tiszán csónakkal érkező migránsokat.

Az állítás minden alapot nélkülöz - hangsúlyozták a közleményben.

A fentiekkel ellentétben a Szegedi Határrendészeti Kirendeltség vízi járőrei június 1-jén kora reggel öt emberre lettek figyelmesek, akik a Holt-Tiszán keresztül próbáltak Magyarországra jutni. A rendőrök az iraki családot kimentették a vízből - írták még.

Mint arról beszámoltunk, az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága közleményt adott ki szombaton, amelyben azt írták, aggasztják őket a déli határról érkező hírek. Kaptak ugyanis olyan információt, hogy a rendőrök "visszakényszerítettek" a Tiszába egy nagyobb menekültcsoportot, és ennek tagja lehetett az a 22 éves szír is, akinek a holttestét pénteken húzták ki a folyóból. Kődobálásról az ENSZ-közleményben egyáltalán nem volt szó.

A rendőrség - közölte az ORFK - feladatát a jogszabályoknak megfelelően végzi. A rendőri intézkedéseket a törvényesség, a szakszerűség és az arányosság elvének betartásával hajtja végre, különös figyelemmel az illegális bevándorlókkal szemben tanúsítandó emberséges, emberi méltóságukat tiszteletben tartó bánásmódra.

Minden idők legnagyobb ellenzéki erődemonstrációjára készül Magyar Péter, de kockázatos vállalás a Tisza-előválasztás

Minden idők legnagyobb ellenzéki erődemonstrációjára készül Magyar Péter, de kockázatos vállalás a Tisza-előválasztás

Jó eséllyel simán lekörözi majd a Tisza Párt ősszel startoló előválasztása nemcsak a hasonló, 2021-es ellenzéki akció 663 ezres adatát, de még a Nemzet Hangja szavazás 1,1 millió résztvevővel beállított saját rekordját is. A megvalósítás logisztikai rémálom lesz komoly buktatókkal, ráadásul a siker mellett politikai veszélyekkel is járhat.