Kivizsgáltatja a főváros, hogy miért hirdethetett Garancsi cége ingyen két évig

Furcsa távolságtartással figyelték a közgyűlés szerdai ülésén Budapest fideszes vezetői, hogy az általuk vezetett önkormányzat két évig ingyen hagyta hirdetni Orbán Viktor barátjának cégét Budapesten. Ellenzéki felvetésre most kivizsgálják az ügyet.

  • hvg.hu hvg.hu
Kivizsgáltatja a főváros, hogy miért hirdethetett Garancsi cége ingyen két évig

Hogy vizsgáltassam meg, miért nem fizetett az ESMA? Ezt támogatom, próbálok tájékozódni – mondta sokak meglepetésére a közgyűlés szerdai ülésén a főpolgármester a DK-s Gy. Németh Erzsébet javaslatáról, amelyet ahhoz a reggeli cikkünkben ismertetett előterjesztéshez nyújtott be a képviselő, amely leleplezte, hogy az Orbán Viktorral barátai kapcsolatban álló Garancsi István cége a főváros engedélye vagy hozzájárulása nélkül két évig ingyen reklámozott a budapesti villanyoszlopokon.

Tarlós István reakciója azért meglepő, mert az eredetileg a villanyoszlop-reklámok megpályáztatását javasló előterjesztést két helyettese, Bagdy Gábor és Szeneczey Balázs jegyezte, akik a tervezetben semmilyen módon nem jelezték, hogy az ESMA kiváltságos helyzete szerintük aggályokat vetne fel, csupán egy érvényes megállapodást és elszámolást javasoltak a céggel. Szeneczey Balázs szerdán ennek ellenére viszont maga is indokoltnak nevezte a vizsgálatot.

A vizsgálatot javasló DK-s képviselő a negyedórás vitában a városházi felelősök megnevezését sürgette és azt firtatta, amire a hvg.hu sem kapott kedden választ a fővárostól: hogy mekkora bevételtől esett el az önkormányzat a plakátok ingyenes használatával. A kiírandó pályázatról Gy. Németh Erzsébet azt mondta: az szerinte azért ilyen sürgető a  Fidesznek, mert elveszítették a pert a Simicska Lajos érdekeltségében lévő Mahír hirdetőoszlopainak eltávolításáról és a 2018-ras választásokra a készülve szükségük van saját felületekre az immár a Jobbikot szolgáló oligarcháéi helyett. 

Az ellenzéki javaslatot végül ellenszavazat nélkül – tehát a Fidesz képviselők támogatásával – elfogadta a közgyűlés. Az MSZP-s Horváth Csaba kezdeményezését viszont, aki azzal javasolta kiegészíteni az előterjesztést, hogy a választás előtt és utáni 30 napos időszakban politikai hirdetések is megjelenhessenek az oszlophirdetéseken, elvetették.