Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Nem túlzás azt állítani, hogy Európa biztonságát a magyar adófizetők finanszírozták - áll a levélben.
Orbán Viktor az alábbi levélben kért 135 milliárd forintot az Európai Bizottságtól. A Jean-Claude Juncker bizottsági elnöknek címzett elég kurta írás rögtön a második mondatban leszögezi, hogy Magyarország a schengeni egyezményt követte a migrációs válság alatt, többek között azzal is, hogy a déli határra kerítést épített.
"Nem túlzás azt állítani, hogy Európa biztonságát a magyar adófizetők finanszírozták" - tér a tárgyra a magyar miniszterelnök, megemlítve, hogy mindez 270 milliárd forintba került. Ezek után az európai szolidaritásra és a görög illetve olasz példára utalva kéri, hogy ennek az összegnek a felét fizessék ki.
A végén pedig megmagyarázza, hogy miért kérjük a pénzt utólag: a válság időszakában az azonnali akciót kellett végrehajtani és nem segítségért folyamodni.
Az Európai Bizottság 2015-ben azon a határozott állásponton volt, hogy "nem támogatja" a kerítések építését, hiszen éppen nemrég bontott le néhány európai falat, amelyet nem kellene újra felhúzni.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.