szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Három hete derült ki, hogy Balog Zoltán nem folytatja, a Nemzeti Pedagógus Kar most reagált. Négy pozitívum mellé három negatívum került, az oktatás állapotáról ebben a közleményben nem mondtak véleményt.

"Nem feladatunk megítélni a munkáját, nehéz is lenne az oktatásra jellemző hosszabb távon mérhető folyamatokról egy-két, vagy akár négy év után véleményt formálni" – írta közleményében a Nemzeti Pedagógus Kar (NPK) elnöksége, amely a sajtóból értesült Balog távozásáról.

Ezután felsoroltak négy dolgot, amivel egyetértettek, illetve három problémát is, amelyet többször jeleztek. Utóbbiakat ismertetjük:

  • differenciálni kell a béreket
  • túl sok az adminisztráció, néha észszerűtlen a tanfelügyeleti rendszer
  • több pénz kell

Egyetértettek a Nemzeti Köznevelési Kerekasztal felállításával,

"még ha láttuk azt is, hogy az általunk kívánatosnak mondottnál kevesebb esetben és lassabban érhető el eredmény."

A vitás kérdésekről korrekten tudtak tárgyalni, bár bizonyos ügyekben hiába volt egyetértés, még nem oldódtak meg. (Példák sorolásától eltekintettek.)

"Számítunk arra, hogy elődjéhez, Balog Zoltánhoz hasonlóan Kásler Miklós miniszter úrral is pozitív irányú, konstruktív párbeszédet fogunk folytatni, és ezáltal a pedagógusok már a tervezés szintjén aktív résztvevői lehetnek a köznevelés megújításának."

Balog Zoltán munkájáról távozása alkalmából ebben a cikkünkben írtunk, de publicisztikában is búcsúztunk tőle. Két nappal ezelőtt pedig az MTA nem állt meg ilyen finomkodó közleménynél az oktatás helyzetéről.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!