Nyíltan kampányol a józsefvárosi fideszes polgármester mellett a helyi plébános

Michels Antal, a "hajléktalanok papja" nem először áll be Sára Botond mögé.

  • hvg.hu hvg.hu
Nyíltan kampányol a józsefvárosi fideszes polgármester mellett a helyi plébános

Önkormányzati választás 2019

Idézze fel a 2019-es önkormányzati választás kampányának és a szavazás napjának eseményeit, illetve kövesse a fejleményeket cikksorozatunkkal. Innen megtudhat mindent arról, mi történik az ország önkormányzataiban.

Egy plébános támogatásával kérkedik a Facebookon Sára Botond józsefvárosi fideszes polgármester, aki októberben újra elindul a posztért.

Sára csütörtök este egy képet posztolt, amelyen Michels Antal, a Józsefvárosi Plébánia plébánosa látható, illetve egy idézet tőle, amely szerint "Sára Botond polgármester a keresztény értékek mentén, hagyományainkat tisztelve és mindig Józsefváros érdekeit szem előtt tartva dolgozik a kerületért. Személyiségével és elkötelezettségével sokat tesz a helyi közösségekért, és példamutatóan segíti erősödésüket az egyházakkal együttműködve. Nála jó kezekben van Józsefváros!"

Facebook / Sára Botond

Sára csak annyit írt a poszthoz, hogy köszöni a támogatást.

Az Index hozzáteszi, a plébános nem először áll ki a kampány során Sára mellett, ugyanis 2018-ban a VIII. kerületi időközi polgármester-választáson is hasonló fotót posztolt a politikus, Michels akkor is hasonló szavakkal méltatta őt.

A szakácsból plébánossá lett Michels Antal egyébként a "hajléktalanok papjaként" is ismert, egy korábbi interjúban pedig arról beszélt, hogy a menekültválság idején ő is segített a Budapesten rekedt menekülteknek.

Épp csütörtökön derült ki, hogy a Reformátusok szárszói konferenciáján még augusztusban Kövér László házelnök kijelentette, a lelkészek és a plébánosok felelőssége, hogy a hívek megfelelő irányba szavazzanak.

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Fél évig 5-6 ember volt kíváncsi a kertészeti tanácsaira, ma már közel kétszázezres követő tábora van Szomoru Miklós „Egy kertész kertje Pilisszentkereszten” blogjának. A kertészmérnök szerint, aki brit mintára magánkert-látogatásokat is szervez, nem kell heti 8 óránál többet dolgozni azért, hogy bárkinek virágzó oázássá váljon a kertje. Erre a legjobb példa virágpompában úszó birodalma.