Kásler a nyelvtanfolyamokról: a magyar sportsikerek megismertetése is cél

Az emberi erőforrások minisztere az M1-en osztotta meg az általa vélt fontossági sorrendet.

  • hvg.hu hvg.hu
Kásler a nyelvtanfolyamokról: a magyar sportsikerek megismertetése is cél

Mindenki észleli, hogy a magyar gyermekek idegennyelv-tanulása akadozik, aminek több összetevője van, például, hogy nagyon nehéz a magyar nyelv – így vezette fel az M1 csűtörtök reggeli műsorában a középiskolások ingyenes külföldi nyelvtanfolyamának okát Kásler Miklós.

Az emberi erőforrások minisztere szerint a kormány 90 milliárd forintot fordít a kéthetes külföldi nyelvi tanfolyamokra, amelyeken a 9. és a 11. évfolyamra járó diákok vehetnek részt. Azt is mondta, hogy összesen 140 ezer diák szabadon választhatóan két-két hetet tölthet el egy olyan országban, amelynek a nyelvét tanulja.

Kásler szerint a tanulók az út alatt 20-25 órás nyelvtanfolyamon vehetnek részt, és a szállásukat is idegen nyelvi környezetben, lehetőleg családoknál próbálják megoldani. A kormány fejenként 2000 euróval az utazás összes költségét állja – tette hozzá.

A hírről az MTI is beszámolt, azt azonban elfelejtették megemlíteni, hogy Kásler szerint a program célja nem elsősorban az egyetemi felvételihez szükséges nyelvvizsga megszerzése. Hanem az, hogy "tudjunk a nagyvilágban boldogulni, el tudjuk más nyelveken is mondani, amit magyarul", illetve, hogy "meg tudjuk a magyar kultúrát ismertetni másokkal. Hagyományainkat, tradícióinkat, sportsikereinket." Ez a videó vége felé hallható.

(A felvételt a 444 osztotta meg.)

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?

vélemény

Parászka Boróka: A rezsimbontás receptje

Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége. Egyelőre ott tartunk, hogy el kell hinnie az ország határain belül és kívül élőknek, hogy lehetséges a megtisztulás, és mindenkinek lehet helye, feladata ebben.