Részegen verte családját egy környei férfi

Vádat emeltek a gyermekeivel üvöltöző, családját bántalmazó környei apa ellen.

  • hvg.hu hvg.hu
Részegen verte családját egy környei férfi

A Tatabányai Járási Ügyészség kiskorú veszélyeztetése miatt emelt vádat egy környei apával szemben, aki részegen őrjöngött családjával, többször bántotta gyermekeit.

A férfi a vád szerint 2018-tól rendszeresen ivott, főleg hétvégente. Ilyenkor szörnyen agresszívvá vált, élettársát és gyermekeit verbálisan, többször fizikálisan is bántalmazta. Gyermekei rendszerint anyjukat, vagy egymást védve próbálták megfékezni ittas, agresszív apjukat: idén februárban például egy alkalommal úgy rontott haza, hogy mindenkiből elege van, gyermekének telefonját földhöz vágta, családját elküldte otthonról.

Dühkitörése után inkább ő hagyta el otthonát, de később visszatért, és élettársa felé közeledett ingerülten. Akkor nyolc ves kislánya állt közéjük, akivel szintén nagyon agresszív volt, így tizenöt éves fia próbálta megvédeni a család női tagjait. Vállánál fogva próbálta megakadályozni apját, aki nagy erővel arcon ütötte fiát, ezzel nyolc napon belül gyógyuló arctáji duzzanatot okozva.

A sértett gyermek és ügygondnoka nem kérte az apa megbüntetését a sérülés okozása miatt – írja az ügyészség.hu. A büntetlen, a bűncselekmény elkövetését beismerő férfi ezután az incidens után, azaz 2019. február 10. napját követően az italozással felhagyott, gyermekeit azóta is élettársával neveli.

Az ügyészség a vádiratban indítványozta, hogy a bíróság büntetővégzésben, tárgyalás mellőzésével halmazati büntetésként végrehajtásában felfüggesztett börtönbüntetésre ítélje az elkövetőt – írják. 

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?