A hétfői Magyar Közlönyből derült ki, hogy a kormány 5 helyen is honvédelmi sportközpontok építését rendeli el, összesen 4,35 milliárd forintért - szúrta ki a 444.hu.
- Baján 860 millió forintból;
- Balassagyarmaton 874 millió forintból;
- Szarvason 876 millió forintból;
- Szigetváron 863 millió forintból;
- Újfehértón pedig 883 millió forintból épülhet honvédelmi sportközpont.
Az ehhez szükséges területek a Nemzeti Sportközpontok vagyonkezelésébe kerülnek.
A nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségűnek minősített programot 2017 szeptemberében hirdette meg a kormány. A határozat arról szólt, hogy az első ütemben – amelyre 17,5 milliárd forintot fordítanak – 40, a másodikban 67 sportközpontot építtet a feladatra kijelölt Nemzeti Sportközpontok, ezek közül 16-ot még tavaly át kellett volna adni.
A program célja az volna, hogy nem iskolai keretek között, hanem szabadidős tevékenységként, önkéntes alapon nyújtson lehetőséget a szervezett sporttevékenységekre. A felépítendő honvédelmi sportközpontokban az elképzelések szerint lesz sportlövészet, de több, honvédelmi szempontból kiemelten fontos sportágat – például vívást vagy küzdősportokat – is lehet majd űzni.
(Képünk illusztráció)