szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A Hit Gyülekezetének vezető lelkésze elmondta, nemcsak pszichológusoknak, hanem lelkészeknek és teológusoknak is meg kéne szólalni a témában.

"Ha nem helyezik a gyerekeket a homoszexuális propagandával szemben védelem alá, akkor nagyon meggondolandó, hogy érdemes-e gyermekeket vállalni" – mondta a Hit Rádiónak Németh Sándor, a Hit Gyülekezetének vezető lelkésze.

Németh az országos témává nőtt, Dúró Dóra által ledarált Meseország mindenkié című mesekönyv miatt fejtette ki véleményét az oktatásról és a családokról. Szerinte például nem korrekt, hogy a keresztények arra jók, hogy gyereket vállaljanak és nagy családokat hozzanak létre, de nem biztosítják a jogukat, hogy keresztény nevelésben és oktatásban részesítsék a gyerekeiket, a kormány családtámogatási politikája megbukik, ha a keresztény szülők észreveszik, hogy a kulturális forradalom számára vállalnak gyereket.

A lelkész azt is kifejtette, ezekben a kérdésekben fontos lenne a médiában a pszichológusok mellett teológusokat és lelkészeket megszólaltatni, mivel legalább olyan kompetensek.

A Németh vezette Hit Gyülekezetével idén nyáron kötött szerződést a kormány. A dokumentumot Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes és Németh Sándor, a Hit Gyülekezete vezető lelkésze írta alá Budapesten. Semjén Zsolt az eseményen kiemelte: a szerződés "emberöltőkre, méltányosan, részletekbe menően" rendezi mind jogilag, mind anyagilag "a Hit Gyülekezete helyzetét, szerepét" és társadalmi szerepvállalását.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Ballai Vince Itthon

Hit Gyülekezete-találkozók is rátehettek egy lapáttal a pápai koronavírus-fertőzésre

Szerda délelőtt már 43 fertőzöttről tudtak, és több mint 170 embert helyeztek karantén alá Pápán, ahol a fertőzéseket egy helyi vallási közösség tagjaihoz vezetik vissza. A Hit Gyülekezete orvosi szolgálatának vezetője a múlt héten még úgy nyilatkozott, hogy nem ők fertőzték meg a pápaiakat, de azt már akkor elismerte, hogy a felekezet gyűlései katalizátorként működtek a vírus terjedésénél. A kórokozót oda behurcolók nem tartották be az egyház járványügyi protokollját, és bár előzőleg elmentek a rendelésre, a háziorvosaik sem fogtak gyanút.