Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Péntekre újabb 6212 embernél mutatták ki a koronavírus-fertőzést, ezzel 238 056 főre nőtt a Magyarországon beazonosított fertőzöttek száma. A Magyar Diabetes Társaság elnöke azt mondta, hogy a koronavírusos betegek közül minden harmadik cukorbetegséggel is küzdött.
Kempler Péter a Hír TV-nek elmondta, hogy az elhunytak között nagy számban vannak a krónikus betegségben szenvedők is, akik jelentős számban cukorbetegek voltak.
A szakember szerint a diabéteszesszel küzdők esetében nagyobb a valószínűsége, hogy elkapnak egy súlyosabb fertőzést.
Müller Cecília országos tiszti főorvos az operatív törzs pénteki sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a legtöbben szív-érrendszeri vagy daganatos betegségekkel küzdöttek az elhunytak közül, egyharmaduk anyagcsere-betegséggel, ők jellemzően cukorbetegek voltak.