szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A Fidesz már korábban közölte, hogy semmi szükség rá.

Pegasus-ügy
Az elmúlt évek legkomolyabb lehallgatási botrányát szellőztette meg egy nemzetközi oknyomozó együttműködés keretében a Direkt36. Mint kiderült, számos országban ismert újságírók, üzletemberek és ügyvédek százainak mobiltelefonjára telepíthették az izraeli NSO Group Pegasus nevű kémszoftverét, amit minden jel szerint a magyar állam is bevethetett. A botrány legfrissebb fejleményeit cikksorozatunkban követheti.
Friss cikkek a témában

"Molnár Zsolt és Ungár Péter képviselőtársaimmal úgy döntöttünk, hogy összehívjuk a Nemzetbiztonsági bizottság ülését” – írta Stummer János jobbikos képviselő szerdán a Facebookon. Stummer posztjában külön kiemelte, hogy a Fidesz tagjai már jelezték hétfőn, hogy ha az ülésen a Pegasus-kémbotrányról lesz szó, akkor nem hajlandók részt venni az ülésen.

A testület alelnöke, Halász János a Fidesz-frakció nevében közölte: nem indokolt a bizottság ülésének összehívása, mert a “baloldali sajtóban megjelent hírek megalapozatlanok és pusztán a politikai hangulatkeltést szolgálják.”

Pintér Sándor belügyminiszter szerdán a Telex kérdésére válaszolva elmondta, hogy szívesen elmegy az ülésre, ha azt zárt formában bonyolítják le. Stummer külön arra kérte a kormánypárti politikusokat, hogy ne akadályozzák ebben a belügyminisztert.

A Pegasus-ügyet vasárnap robbantotta a Direkt36 oknyomozói csapata, amikor egy szerkesztőségek közti együttműködés keretei közt megírták, hogy egy izraeli kémszoftverrel törték fel és figyelték meg több vezető politikus, újságíró, illetve ügyvéd okostelefonját és ott jószerivel bármihez képesek voltak hozzáférni. Az ügy nemzetközi szinten is komoly hullámokat vetett, azonban Magyarországon a kormány a szokásos érvkészletet vette elő: szerintük Soros és a baloldali pártok tehetnek mindenről.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Dezső András, Joó Hajnalka, Szabó Yvette hvg360

A Pegasus-botrány megmutathatja, hogy rendőrállamot csinált-e az országból Orbán Viktor

Újabb bizonyítékot adott a világ legalább 11 országát érintő megfigyelési botrány, hogy az Orbán-kormány olyan társaságba navigálta Magyarországot, amelynek az elvei távol állnak a jogállamiságtól. A miniszterelnök szokás szerint eltűnt, amíg agytrösztje ki nem találta a skandalum hullámait elfedő sztorit, az úgynevezett "gyermekvédelmi" népszavazást.

Lengyel Tibor Itthon

Pegasus-ügy: A Fidesz joggal tart attól, hogy egy kormányváltás után minden kiderül

Több lehetőség is van a megfigyelési ügy kivizsgálására, de ebből a Fidesz egyet már kilőtt, és valószínű, hogy a másik kettőben, a parlamenti vizsgálóbizottság létrehozásában, illetve a nemzetbiztonsági bizottság ténymegállapító vizsgálatában sem lesz partner. Erre pedig politikai megfontolásból folyamodhatnak a kormánypártok.