szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A dolgozóknak december 15-ig kell igazolniuk, hogy beadatták maguknak valamelyik vakcinát.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Az ELTE minden dolgozója köteles beoltatni magát a koronavírus ellen – jelentette be az ELTE Járványügyi Operatív Koordináló Testülete (JOKT) az intézmény hivatalos oldalán. A dolgozóknak december 15-ig kell igazolniuk, hogy megkapták a vakcinát. A döntés alapja az a kormányrendelet volt, ami szerint kötelező az oltás az állami és önkormányzati intézményekben dolgozóknak. A rendelet szerint azokból az oltásokból, amikből mindkettő szükséges a védettséghez, mindkettőt be kell adatniuk a dolgozóknak.

A kötelező oltás alól csak azok kapnak felmentést, akik azt egészségügyi okokból nem kaphatják meg, vagy tartósan nem tartózkodnak az intézmény területén. Ha nem hajlandó valaki beoltatni magát, akkor azt főnöke fizetés nélküli szabadságra küldheti, egy év után pedig akár el is bocsáthatja. Azonban persze itt is van egy kiskapu: amint az illető bemutatja az oltási igazolványát, újra munkába állhat.

Az a külsős oktató is pórul jár, aki nem hajlandó beadatni magának a vakcinát: szerződését felbontják, anélkül pedig ezentúl nem vesznek fel senkit, hogy be ne adatta volna magának valamelyik oltóanyagot.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Kovács Gábor Vállalkozás

Kötelező oltás a munkahelyeken: nem eszik olyan forrón a kását

A kormány a vállalkozások kezébe adja a lehetőséget, hogy az oltatlanokat ne engedjék dolgozni. Várhatóan sok cég lesz, amelyik ezt be fogja vezetni. Kirúgni azonban nem lehet senkit, csak fizetés nélküli szabadságra küldeni. A vállalkozásnak sem érdeke, hogy a munkavállalója ne dolgozzon, ráadásul egyre nagyobb a munkaerőhiány a gazdaságban.