“Nem mindenki számára nyitottak a lehetőségek (…) le van szűkítve, kinek él az ajánlat” – állítja a főváros ingatlangazdálkodásáról, pályázati rendszeréről legújabb videójában a Városháza-gateként elhíresült ügyet is nyilvánosságra hozó Anonymus-maszkos alak, miközben egy ingatlanlistát is mutat. A hangfelvétel-részleten pedig a “befektetők” egyike arról beszél, hogy az ingatlanpályázatoknál a már korábban is emlegetett Berki Zsolt “ad egy garanciát (…) azért, hogy ő ezt végig csinálja” és “utána valahogy a mesterek megkapják az ellenértéket”.

A videóban bemutatott ingatlanlista, amivel Anonymus szerint a főváros ingatlanügynökei házalnak
hvg.hu
Erre elhangzik a másik szereplőtől – feltételezhetően ő Gansperger Gyula –, hogy amikor ő pályázott, akkor “a Zsolt mindenben abszolút segítségemre volt, átnézte, amit csináltunk, ellenőrizte, egyeztette”, a beadás után pedig “tájékoztatott arról, hogy beadott-e valaki más pályázatot, milyen számot írt bele”. Azt is állítja, hogy a pályázati elvárások közt van egy struktúrarajz is, “amit csak az tud megcsinálni a Zsolt szerint, akinek ők segítenek benne”. Aztán szóba kerül a pénz is, amiről Gansperger annyit mond:
most a mérték az egy másik kérdés, ugye, a kolléga úr a 200 millió forinthoz ragaszkodik”.
A felvételen az is hallható Ganspergertől, hogy a befektető partnerek “amire ők nagyon ki vannak éhezve, ez a Városháza”. A felvételen tehát ismét elhangzik a Városháza, mint kiszemelt ingatlan, és amivel az egész, hetek óta tartó szivárogtatás kezdődött, nevezetesen, hogy a főváros eladná az önkormányzat hivatalául szolgáló épületegyüttest, a Városházát.

A Városháza épülete, amely a főváros szerint nem eladó
Túry Gergely
A sajtó egy része és a kormánypártok is úgy interpretálták az azóta Anonymus által időről időre nyilvánosságra hozott, összevágott felvételrészleteket, hogy az bizonyíték arra, hogy a fővárosnál gyanús ingatlanértékesítések történnek, az önkormányzat eladná a Városháza épületét, ráadásul kenőpénzeket, „jutalékos rendszert“ is emlegettek. A Fővárosi Önkormányzat és Karácsony Gergely főpolgármester mindezeket cáfolta.
A felvételek egy részén – Gansperger kezdeményezésére – felbukkanó és beszélő Bajnai Gordon is cáfolta mindezeket már. A volt miniszterelnök azt is bejelentette, hogy perel a “rágalomhadjárat” miatt, a 24.hu-nak pedig a minap azt is mondta a találkozóról, amelyen szerinte tudatosan, titkosszolgálati módszereket is bevetve felhasználták egy lejárató kampányhoz: “Utólag persze már én is okos vagyok (…) de
mióta konszolidált demokráciákban dolgozom, eltompultak a vészjelző reflexeim”.
A legújabbat megelőző hangfelvételre reagált Karácsony Gergely is, aki Antalként szólította meg az Anonymus-maszkos alakot – kérdésünkre a főpolgármester egyértelművé tette, hogy Rogán Antalra, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszterre gondol. Karácsony azt írta: “Tisztelt Anonymus úr, kedves Antal! Nagyra értékelem szavait, amelyek szerint segíteni kívánja a fővárosi vizsgálóbizottság munkáját, annak kiderítését, hogy általam ismeretlen NER-es figurák és Putyin-közeli, kormány által is támogatott oligarchák milyen alapon beszélnek a fővárosi vagyongazdálkodást érintő ügyekről,
mi köze ennek a világszerte tapasztalt jelenséghez, hogy az orosz titkosszolgálat a maga kompromat-módszereivel igyekszik beavatkozni a választásokba.”
Feljelentést tesz Bajnai Gordon a titokban készített, kiszivárgott felvételek miatt, mert a vágatlan változat szerinte éppen az ellenkezőjét bizonyítja az ő szerepének, mondandójának. Közben a Városháza-gateként emlegetett ügyben - ami a főváros szerint nincs is - újabb hangfelvételt tett közzé Anonymus.
Karácsony Gergely válaszában arra utalt, hogy mint arról a hvg.hu is beszámolt, szerdán a Fővárosi Közgyűlés fideszes javaslatra, egyhangúan úgy határozott, hogy a városvezetés szerint a Városháza értékesítési szándékának hiányában amúgy nem is létező Városháza-gate ügyben fővárosi vizsgálóbizottság alakul, hogy a részletekre fényt derítsen, és a felvételeken elhangzottakat vizsgálja.
A fővárosi Fidesz-frakció kifogásolja, hogy a bizottság csupán december 15-ig dolgozhat az ügyön.