Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A készítők felhívták a figyelmet arra, hogy nem a sajtó helyzetének javulása miatt lépett valamivel előrébb Magyarország.
Az előző évi 92. után most a 85. helyen rangsorolja Magyarországot a Riporterek Határok Nélkül (RSF) sajtószabadság-ranglistája, amelynek készítői 180 országban vizsgálódtak.
A listáról kiderül, hogy Magyarország továbbra is az úgynevezett „problematikus” államok csoportjába tartozik a szervezet megítélése szerint, ráadásul az EU-tagok közül csupán kettőben tartják rosszabbnak a sajtó helyzetét: Bulgáriában és Görögországban.
Az RSF közleményében kihangsúlyozták: Magyarország előbbre lépését a listán nagyrészt az magyarázza, hogy
Az RSF jelezte, hogy Orbán Viktor áprilisi választási győzelmét már nem vették figyelembe a lista összeállításakor, annak esetleges hatásai a jövő évi indexben mutatkoznak majd meg.
Riporterek Határok Nélkül - Sajtószabadság-ranglista 2022 by HVG.hu on Scribd
Nemzetközi jelentésében az RSF a hírek és az információs káosz katasztrofális következményeire világított rá, megállapításuk szerint a globalizált és szabályozatlan online információs tér a fake news és a propaganda terjedését segíti elő.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.