szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Jobbik elnöke feljelentést is tett Potocskáné Kőrösi Anita ellen.

„Potocskáné Kőrösi Anita az elmúlt években végzett gazdasági, szakmai munkájával kiérdemelte a feltétlen bizalmamat. Ezért jelöltem őt elnökhelyettesemnek a Jobbik tisztújításán” – kezdte hosszú bejegyzését a Facebookon Jakab Péter. A Jobbik elnöke szerint „aztán történt valami”. Ő sem tudja, hogy mi, azt azonban látta, hogy Potocskáné a távollétében elnöki jogkört ragadott magához, semmibe vette a törvényeket, „és mint elefánt a porcelánboltban elkezd törni zúzni”.

Ilyen törés-zúzásként értékelte, hogy Potocskáné szerinte utasította a Jobbik pártalapítványát olyan kifizetések végrehajtására, „amelyek anyagilag csődbe vinnék az alapítványt”. „Vagy engem mint frakcióvezetőt megkerülve utasítja hivatalomat szerződések megkötésére mindenféle jogkör nélkül” – írta.

A Jobbik elnökeként csak egy helyes döntést hozhatok: a mai napon elnöki kötelességemnél fogva, őrködve a párt törvényes működése felett, feljelentést teszek hűtlen kezelés, illetve hanyag kezelés kísérlete miatt, egyúttal a párt etikai bizottságánál kezdeményezem Potocskáné Kőrösi Anita kizárását a Jobbikból.

Az eljárás alapjául szolgáló bizonyítékokat, dokumentumokat a hatóság rendelkezésére bocsátom, a sajtónak a kérdésben nem nyilatkozom” – jelentette ki Jakab Péter.

A Jobbik az utóbbi időben számos nehézséggel szembesül. A gyenge választási eredményt követően, nem sokkal a tisztújítása előtt derült ki, hogy az egyik korábbi alelnöke, Szilágyi György élettársát egy másik jobbikos politikus megpróbálhatta megerőszakolni. Az ügyben hírbe hozott politikus tagadja a vádat.

Egy jobbikos polgármester megpróbálta megerőszakolni Szilágyi György alelnök élettársát

Jakab Péter szerint a jobbikos tisztújításhoz időzítették a hírt, Szilágyi György szerint viszont jelen esetben igazat mond a kormánymédia.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Nagy Iván László hvg360

Hová tűntek a fiatalok a magyar politikából?

Hiába van Magyarországon történelme annak, hogy egyetemisták szerveződésbe kezdenek, illetve lelkesen haladnak a politikai pálya felé, most úgy tűnik, nemcsak az ellenzék, hanem a Fidesz körül sem hemzsegnek a tenni akaró fiatalok. De miért? Elemzésünkhöz tucatnyi interjút készítettünk egyetemistákkal, egyetemi szervezetek, szakkollégiumok, pártok ifjúsági szervezeteinek tagjaival és egykori politikusokkal, hogy megértsük, miért hiányoznak a fiatalok a politikából.