szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Panelbeszélgetések, viták, előadások – magyarul és angolul is mutatjuk az összeset a Budapest Fórum második napjáról.

Csütörtökön panelbeszélgetéssel indul a nap, amin arról lesz szó, hogyan lehet társadalmilag is igazságossá tenni a társadalmi lét klímaváltozás miatt szükséges átalakulását. A program szerint 10:45-től hasonlóan kemény téma kerül sorra: az energiabiztonság az orosz–ukrán háború árnyékában. A panel egyik résztvevője, Felsmann Balázs ismerős lehet a hvg360 olvasóinak: nemrégiben nagyinterjúban beszélt a válság természetéről.

Délután is marad az energiaválság témája, azonban más szempontból: szakértők fognak arról beszélgetni, hogy a városoknak milyen lehetőségeik vannak arra, hogy túléljék a válságot. A Budapest Fórum zárásaként pedig a madridi NATO-csúcs hatásairól fognak beszélgetni a szakértők.

A csütörtöki előadásokat, panelbeszélgetéseket magyar nyelven itt tudja követni: 

Angolul pedig itt: 

Több cikkben is foglalkoztunk a Budapest Fórum szerdai eseményeivel, ezeket ide kattintva éri el: 

Mit kezd majd a világ a poszt-putyini Oroszországgal? - erről is beszéltek budapesti nagykövetek

Alig egy héttel azután, hogy az Európai Parlament kimondta, Magyarországot hibrid választási autokráciának tekintik, Budapesten állomásozó nagykövetek mondták el, hogyan lehet megvédeni a demokratikus értékeket. Az általuk említett feltételeket elnézve pedig egyértelmű a magyar demokráciadeficit.

"Putyin bedőlt a saját propagandájának"

A CEU budapesti épületében tartott konferencián kutatók, szakértők és tudósok beszéltek arról, milyen következményei lehetnek az országokon belül és a határokon átívelő dezinformációs hadviselésnek.

Rácz András: „Nem reális perspektíva, hogy Ukrajna öt év múlva az Európai Unió teljes jogú tagja legyen"

Kivétel nélkül minden uniós vezető történelminek nevezte azt a döntést, hogy az uniós állam- és kormányfők júniusban megadták Ukrajnának és Moldovának a tagjelölti státuszt. A kezdeti lelkesedés óta azonban egyre többen teszik fel a kérdést, mennyire reális, hogy Ukrajna belátható határidőn belül az Európai Unió teljes tagja legyen.

Nehezen elvitatható az EU szerepe Orbán évtizedes ámokfutásában

A Budapest Fórum első napjának záróelőadásán Timothy Garton Ash elmondta, illúzió lenne azt hinni, hogy az Európai Unió lovagként fogja ledöfni a magyar fekete bárányt, Francis Fukuyama pedig úgy véli, Orbán iránytű az amerikai jobboldal számára - többek közt a Putyin iránti csodálatban is.

A rendezvényen megszólaló Kati Martonnal készített interjúnkat itt olvashatja: 

Kati Marton: "Orbán egy megalkuvó ember, nem ideológus. Leginkább a saját túlélése érdekli"

Orbán Viktornak nincs igaza, amikor a világtól félti a magyarokat, de abban lehet, amikor azt állítja: ha Angela Merkel lenne Németország élén, most nem itt tartana a háború Ukrajnában.

De érkezik hamarosan is a Fülke Extra, amiben Szergej Gurijevet, a Spin Dictators című könyv szerzőjét interjúvoltuk meg.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!