Tetszett a cikk?

Tavaly májusban Guller Zoltán, a Digitális Magyarország Ügynökség vezérigazgatója kapta ezt a feladatot, most Bodor József veszi át tőle. Ő sem kap érte pénzt.

Rogán Antal miniszterelnöki kabinetfőnök utasítása szerda este jelent meg a Hivatalos Értesítőben: e szerint Bodor József e naptól „az egységes, átlátható és strukturált kormányzati informatika és e-közigazgatás működtetéséért, fejlesztéséért felelős miniszteri biztos”. Feladata különösen „a közigazgatási informatika infrastrukturális ellátottságának szervezett biztosítása érdekében cselekvő állami tulajdonú gazdasági társaságok portfóliójának homogén kialakítása”, a Digitális Magyarország Ügynökség révén az érintett gazdasági társaságok és szervezetek konszolidált működtetése. Emellett szakmai felügyeletet gyakorol a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség felett.

Tavaly májusban Guller Zoltán kapott ugyanilyen megbízást, amely ugyan nem tartalmazott határidőt, de hivatkozott a törvényre, amely szerint az ilyen kinevezés „legfeljebb két évre” szól. Tőle veszi teát át a feladatot az új biztos, aki 2016-tól 2022-ig a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgatója volt és a szervezet elnökségét továbbra is megtartotta, valamint az utód kinevezésében említett Digitális Magyarország Ügynökség vezérigazgatója.

A miniszteri biztos az eddigihez hasonlóan semmilyen díjazásra és juttatásokra nem jogosult ezért a munkáért, külön titkárság sem segíti. A címmel hatáskör jár, hogy a többi kormányzati szerv elfogadja. Az nem derül ki a kinevezésből, hogy Bodor József hol dolgozik, tehát mi a kereső foglalkozása. A 24.hu tavaly annyit tudott kideríteni, hogy 2020 februárjáig, éppen Guller beosztottjaként, az MTÜ vezérigazgató-helyettese volt.

Rogán Antal mint a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter egyre nagyobb hatáskört gyakorol a kormányzati informatika fölött, legutóbb 2022 végén erősödött némileg.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Papp Petra Anna hvg360

És akkor 2026-ban már otthonról fogunk választani?

Hamarosan szélesedik az interneten keresztül elintézhető szolgáltatások köre Magyarországon, melyre úgy hivatkoznak, hogy jön a digitális magyar állampolgárság. Online ügyintézéssel eddig sem álltunk rosszul európai uniós viszonylatban, de hogy hova jutunk a határidőként kitűzött 2026-ra, mennyire közel az ilyen téren etalonnak tartott Észtországhoz, az egyelőre kérdéses.