szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Ha ez igaz, az elég erősen rácáfolna a kormány „ki kell maradni a háborúból" narratívájára.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Magyarország területén folyik az ukrán katonák kiképzése, de az oroszbarát-propaganda miatt erről nem lehet tudni – ezt állította hétfőn a szlovák védelmi miniszter a parameter.sk tudósítása szerint.

Jaroslav Nad tegnap Rastislav Káčer szlovák külügyminiszterrel együtt vett részt egy Nagymihályban tartott nyilvános beszélgetésen.

Az eseményt egy zajos oroszbarát csoport igyekezett megzavarni. Amikor Nad arról beszélt, hogy bár a lengyelek és a csehek nagyobb mértékben támogatják Ukrajnát, mint a szlovákok, de a szomszéd országnak kötelességük kezet nyújtani, akkor valaki bekiabálta, hogy bezzeg Magyarország kimaradhat ebből az egészből.

A védelmi miniszter erre a bekiabálásra reagált a cikk elején idézett állításával, ami azért érdekes, mert a magyar kormány még a NATO-s fegyverszállításokat sem engedi át az ország területén, és a nyugati országok közül egyedüliként semmilyen katonai felszerelést nem küldött az ukránoknak. Orbánék kommunikációja ugyanis arra hivatkozik, hogy a katonai segítségnyújtás csak elnyújtaná a háborút.

A Honvédelmi Minisztérium egyelőre nem reagált arra, hogy valóban folyik-e Magyarországon ukrán katonák kiképzése.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Lengyel Tibor Itthon

Tíz jel, hogy zsarolásra és politikai hangulatkeltésre használja a Fidesz a NATO-bővítés ügyét

Kevés olyan, politikai célokra a végletekig kihasznált téma van jelenleg a hazai politikában, mint a svéd és a finn NATO-csatlakozás ügye, amiben ráadásul nagyon ritkán sikerült igazat mondania az elmúlt bő fél évben a kormányzatnak, illetve a kormánypártoknak. Összeszedtük, mikor és miért nem találkozott ebben az ügyben egy-egy állítás az igazsággal, illetve milyen jelek utalnak a NATO-bővítés ügyének politikai „hasznosítására".