Balog Zoltán lemondott még egy fontos tisztségéről
De a püspökséghez ragaszkodik.
hvg.hu
Balog Zoltán exminiszter a kegyelembotrány kirobbanása után lemondott a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért (KKETTK) Alapítvány kuratóriumi tagságáról.
Az alapítvány az mfor.hu kérdésére azt közölte, hogy Balog a tagságáról február 21-én mondott le.
Nem ez az egyetlen tisztség, amelynek búcsút intett Balog, miután kiderült, hogy az ő közbenjárására adhattak kegyelmet a bicskei pedofilügy eltussolásáért elítélt K. Endrének. Néhány nappal korábban, február 16-án mondott le a református zsinati elnöki posztjától, majd március közepén derült ki, hogy a Kis Virtuózok Alapítvány tiszteletbeli elnöki posztjáról is távozott.
A volt zsinati elnök korábban arról beszélt, hogy lemondott valamennyi közéleti, testületi tagságáról, ez azonban legalább egy esetben nem felel meg a valóságnak.
Ugyanakkor, ahogy arról korábban már írtunk, Balog a püspöki pozícióját megtartotta. Sőt, továbbra is kuratóriumi tag az Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítványban, illetve az V. kerületi önkormányzat által alapított Belváros-Lipótváros Egyházi Épületekért Közalapítványnak is a tagja maradt.
A református egyházon belül továbbra is vannak olyan hívek, akik azt szeretnék, ha a püspökségét is visszaadná Balog. Csütörtökön jelent meg egy 24 értelmiségi református egyháztag – egyetemi oktatók, lelkészek, műfordítók, költők – által jegyzett nyílt levél, amely kemény hangvételben szólította fel Balogot a lemondásra.
Súlyos visszaélésnek nevezik, amit a volt miniszter csinál, és arról is beszámolnak, hogy Balog olyan válságot okozott az egyházban, ami miatt keresztelőket mondanak le, és tagok lépnek ki az egyházból.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.