Beperelte a magyar államot a bőnyi rendőrgyilkos

Győrkös István szerint megsértették a tisztességes eljáráshoz való jogát.

  • HVG HVG
Beperelte a magyar államot a bőnyi rendőrgyilkos

A bőnyi rendőrgyilkosságért 2019-ben életfogytiglanra ítélt Győrkös István szerint sérült a tisztességes eljáráshoz való joga, ezért az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordult – írja a Blikk.

A Magyar Nemzeti Arcvonal nevű szélsőjobboldali csoport 84 éves egykori vezérének ügyvédje, Takács Zoltán a lapnak azt mondta: Győrkös arra hivatkozik, hogy a büntetőbíróság elutasította a védelem összes indítványát, nem vettek figyelembe bizonyítékokat és nem megfelelően értékelték azokat. Emellett a börtönkörülményeket is kifogásolja.

A Blikk szerint Győrkös meg van győződve arról, hogy nem ő, hanem saját kollégája lőtte agyon véletlenül Pálvölgyi Péter nyomozót a nála tartott házkutatás során. Ám, mint írják, olyan új bizonyíték eddig nem került elő, ami lehetővé tenné a perújítást.

Már nem a TEK dolga szemmel tartani a szélsőségeseket

Már nem a Terrorelhárítási Központ figyeli az extremistákat, azaz a szélsőségeseket – tudta meg a hvg360. Az extremistákkal évtizedeken át a titkosszolgálat foglalkozott, majd a TEK megalakulása után a terrorelhárítókhoz került ez a terület, de most az alkotmányvédelmisek visszakapták.

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.