A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A férfit mindkét alkalommal csak a rendőrök tudták megfékezni.
Vádat emelt az ügyészség egy férfival szemben, aki előbb egy strand büféjében őrjöngött, majd a rendőri intézkedést követő kórházi ellátása során fejbe rúgta a szakápolókat – írja a 24.hu.
A budapesti férfi tavaly január elején az egyik Bács-Kiskun megyei élményfürdő büféjében italozott, amikor hirtelen összefüggéstelen kiabálásba kezdett: agresszívan, szidalmak közepette követelte a kiszolgálótól, engedje meg neki, hogy elszívjon egy marihuánás cigarettát.
Az egyik dolgozó igyekezett megnyugtatni az ittas vendéget, ám amikor elővette a mobilját, hogy segítséget hívjon, az őrjöngő férfi ököllel mellbe vágta, majd többször is rátámadt. Az őrjöngőt végül a helyszínre érkező rendőrök fékezték meg.
Az egyenruhások kis mennyiségű kábítószert és hozzá való őrlőt találtak a fürdőköpenyében. A férfit kórházba vitték, de ott is agresszívan ellenállva akadályozta az ellátását. Az egyik ápolónőt úgy fejbe rúgta, hogy a nő szemüvege leesett a földre.
Közvetlenül ezután a férfi egy másik dolgozót mellkason rúgott, aki megtántorodott és hanyatt esve beütötte a fejét egy ajtó vaskeretébe. A közfeladatot ellátó személynek minősülő kórházi szakápolónak nyolc napon belül gyógyuló sérülése keletkezett. A férfi ekkor is csak a rendőri intézkedés hatására nyugodott le.
Az ügyészség felfüggesztett börtönbüntetést kért közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntettével, kábítószer-birtoklással, valamint garázdaság vétségével vádolt férfira.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Freddie Mercury kezében sem állt ilyen hetykén a vasaló.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.