A strasbourgi emberi jogi bírósághoz fordult a Transparency International a szuverenitásvédelmi törvény miatt
A jogszabály súlyosan sérti a véleménynyilvánítás szabadságához, a tisztességes hatósági, illetve bírósági eljáráshoz és a jogorvoslathoz fűződő jogot a Transparency International szerint.
HVG
A Transparency International (TI) Magyarország panaszt nyújtott be az Emberi Jogok Európai Bíróságához a szuverenitásvédelmi törvény miatt – közölte a civil szervezet szerdán.
A TI szerint a Szuverenitásvédelmi Hivatalt létrehozó jogszabály súlyosan sérti a véleménynyilvánítás szabadságához, a tisztességes hatósági, illetve bírósági eljáráshoz és a jogorvoslathoz fűződő, az Alaptörvény mellett az Emberi Jogok Európai Egyezménye által is védett, alapvető jogokat.
A szervezet a jogszabály miatt tavaly az Alkotmánybírósághoz fordult, és kérték a szuverenitásvédelmi törvény érintett rendelkezéseinek a megsemmisítését. Mindezt azután tették, hogy a Szuverenitásvédelmi Hivatal „egyedi – átfogó jellegű – vizsgálatot” indított a TI Magyarország ellen.
Az Alkotmánybíróság elutasította a civil szervezet panaszát. A határozat szerint nincs gond azzal, hogy nem lehet bírósághoz fordulni a Szuverenitásvédelmi Hivatal megállapításaival szemben, mert az SZH nem hatóság.
A testület két különvéleménnyel utasította el a Transparency International Magyarország civil szervezet panaszát. A határozat szerint nincs gond azzal, hogy nem lehet bírósághoz fordulni a Szuverenitásvédelmi Hivatal (SZH) megállapításaival szemben, mert az SZH nem hatóság.
A közleményben azt írják, mivel a magyarországi lehetőségek kimerültek, a TI Magyarország az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordult. Azt kérik a strasbourgi testülettől: mondja ki, hogy a szuverenitásvédelmi törvény alapjogokat sért, és állapítsa meg, hogy a törvény nyomán nem érvényesülnek a TI Magyarország véleménynyilvánításhoz és jogorvoslathoz fűződő egyezményes jogai.
Fontos volna a változás, mert aggasztó állapotban vannak a gyerekek, ezért a Bethesda Kórház szakemberei közös, családi képernyőcsökkentési programot dolgoztak ki. Nagy Péter gyerekpszichiáterrel beszélgettünk.
Az izraeli légicsapások egy névtelenséget kérő Hamász-forrás szerint teljesen szétverték a terrorszervezetet, és mostanra nincs senki, aki újra tudná azt szervezni.
Majdnem két évtizeden át próbálkozott egy házaspár azzal, hogy saját gyerekük lehessen, de a férfi betegsége miatt ez sosem jött össze. Amerikai kutatóknak azonban sikerült csodát tenniük.