Vannak benne „udvarláshoz énekelhető dalok” is – a kormány egy daloskönyvet ad ballagási ajándékként a nyolcadikosoknak
Ezt Hankó Balázs, a kultúráért és innovációért felelős miniszter jelentette be.
MTI/hvg.hu
Mintegy 50 éneket tartalmazó daloskönyvet ajándékoz a kormányzat idén a nyolcadikos, végzős magyar diákoknak. A Magyar Élet – Magyar Ének című kötetet Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter kedden mutatta be Szadán.
„Az ének összeköt bennünket, hiszen nagyszüleink, dédszüleink is énekelték azokat a nótákat, amelyeket ebbe a daloskönyvbe foglaltunk” – indokolta a választást a tárcavezető.
Hozzátette, kötetben 49 dal szerepel, az egészen régi népdaloktól, a mai könnyűzenéig szinte minden alkalomhoz találnak benne éneket a diákok: Vannak köztük hazaszeretetről, vagy a magyar nemzeti ünnepekről szóló énekek, katonadalok, anyák napi, pünkösdi, adventi és karácsonyi nóták, születésnapi köszöntéshez, vagy udvarláshoz énekelhető dalok, valamint a búcsúzáshoz kapcsolódó darabok is.
Megjegyezte azt is, a dalok melletti QR kód segíti a fiatalokat, hogy az énekeket meghallgatva, könnyebben tudják megtanulni, énekelni azokat.
„Az ének közösséget teremt, üljünk akár egy asztalnál, egy tábortűznél, vagy akár osztálykirándulásra jövet és menet. Ezzel a szeretettel énekeljük ezeket a magyar dalokat, melyek összekötnek bennünket, melyek így tesznek bennünket határon átívelően egy nemzetté” – hangsúlyozta.
A tárcavezető nemrég a friss, nagymintás ifjúságkutatás eredményeit értékelte. Tette mindezt, a Mit szólsz hozzá? című ifjúsági roadshow elegáns, Himnusszal és néptáncosokkal is tarkított nyitókonferenciáján, és mint írtunk róla, arra következtetésre jutott, hogy a kormánynak köszönhetően nagyon jó fiatalnak lenni Magyarországon.
Az oktatás, a lakhatás, a munka, a család; minden egyre jobb, a kormánynak köszönhetően nagyon jó fiatalnak lenni Magyarországon – röviden így foglalható össze Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter önfényező beszéde, amit elvileg kutatási adatokkal is altámasztott. Hogy milyenekkel, na, azt nem tudjuk.
A New York-i Közkönyvtár kiállítása bemutatja, hogyan vált egy nagyváros lapja nemzetközi tényezővé. A magazin egy évszázad alatt öt főszerkesztőt fogyasztott el, Adam Gopnik, a lap főmunkatársa néggyel is dolgozott.