Bővítik Magyarország Állandó EU-Képviseletét

Nyolc új diplomatát helyeznek ki, egynek pedig meghosszabbítják az ideiglenes kiküldetését. 

Bővítik Magyarország Állandó EU-Képviseletét

Egy péntek este közzétett kormányhatározat szerint nyolc új diplomatával bővül Magyarország Európai Unió melletti Álladó Képviselete. Egy összekötő szakdiplomatát a Miniszterelnöki Kabinetiroda mint szakminisztérium javaslatára küldenek ki. Feladatát nem határozzák meg, de az emiatt történő költségvetési átcsoportosítást ábrázoló táblázat szerint az illetőt az Alkotmányvédelmi Hivatal költségére helyezik ki. 

Ezen kívül a Miniszterelnökség küld egy, az interkulturális és nemzetközi kapcsolatok fejlesztéséért felelős szakdiplomatát, a Nemzetgazdasági Minisztérium egy vámügyekért felelőst, a Külgazdasági és Külügyminisztérium három, közös kül- és biztonságpolitikai ügyekért felelős szakdiplomatát. Létesítenek továbbá az Európai Uniós Ügyek Minisztériuma javaslatára egy, a többéves pénzügyi kerettel kapcsolatos ügyekért felelős és egy, Kelet-Európával és Közép-Ázsiával foglalkozó, valamint a transzatlanti kapcsolatokért felelős diplomata álláshelyet. Ezek mind határozatlan időre szóló megbízások, kivéve a vámszakértőt, aki két évre megy. Ezen kívül újabb négy évre meghosszabbítják egy már hat éve ott lévő agrárszakember kiküldetését. 

Mindez idén összesen 120 millió forintba kerül úgy, hogy a szakdiplomatát delegáló minisztériumtól utalják át a pénzt az Európai Uniós Ügyek Minisztériumának, az EU mellett működő Állandó Képviseletet ugyanis ez a tárca felügyeli, és nem a többi külképviseletet irányító Külgazdasági és Külügyminisztérium. A kormány a következő évekre is meghatározta az így kiküldött szakértők költségeinek átadását az EU-tárca számára. 

Nyitókép: Kenzo Tribouillard / AFP

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?